Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Mikrodermabrazja i inne zabiegi pielęgnacyjne

05.02.2017
Pielęgnacja

Zabiegi kosmetyczne to chwila relaksu i odpoczynku od codziennego zabiegania. Maseczki czy masaże, które wykonujesz sama, są przyjemne, jednak o ile bardziej odprężasz się, gdy to ktoś dba o Twoje potrzeby. Jeśli wciąż poszukujesz zabiegu, który poprawi kondycję Twojej skóry, koniecznie wypróbuj mikrodermabrazję! Ten rodzaj peelingu pomaga pozbyć się niedoskonałości, a także może być wstępem do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych z użyciem lasera lub fal radiowych. 

Mikrodermabrazja – na czym polega? 

Zabieg mikrodermabrazji jest ulepszoną wersją dermabrazji klasycznej, czyli... peelingu, stąd też nazywa się ją niekiedy peelingiem kontrolowanym. Co to oznacza? Cały sekret mikrodermabrazji to kontrola głębokości ścierania naskórka oraz głębszych warstw skóry. Ilość usuwanego mechanicznie naskórka jest zależna od tego, w jakiej kondycji jest skóra! Dlaczego warto poddać się mikrodermabrazji? To proste! Zwiększa ona wchłanialność składników aktywnych zawartych w kremach oraz wzmacnia rezultaty innych zabiegów. Dzięki złuszczeniu optymalnej ilości naskórka mikrodermabrazja nie niszczy bariery ochronnej skóry, choć nieco ją osłabia.

Mikrodermabrazja – wskazania 

Mikrodermabrazja może pomóc w przypadku wielu zmian skórnych, dlatego poleca się ją jako skuteczną broń w walce z trądzikiem pospolitym, łojotokiem, bliznami potrądzikowymi, przerosłymi i zanikowymi, zaskórnikami, rozszerzonymi porami, rogowaceniem przymieszkowym, przebarwieniami, zrogowaciałym naskórkiem, wiotkością skóry, rozstępami i cellulitem. Mikrodermabrazja sprawdza się doskonale jako metoda likwidacji zmarszczek i odmładzania skóry oraz jako zabieg przygotowawczy np. do fotoodmładzania i mezoterapii bezigłowej. 

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania 

Kto nie może pozwolić sobie na luksus zabiegu? Niestety stany zapalne skóry, łuszczyca, trądzik różowaty, skłonność do bliznowców, rak skóry, znamiona skórne, zakażenia wirusowe i bakteryjne (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny; liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa) oraz stosowanie leków przeciwzakrzepowych wyklucza możliwość wykonania zabiegu. Ponadto uważać powinni diabetycy, a osoby, które miały wykonywany zabieg chirurgiczny w obrębie twarzy, powinny wstrzymać się z korzystaniem z usług kosmetyczki co najmniej 2 miesiące. Osoby leczące trądzik izotretynoiną powinny odczekać pół roku przed wykonaniem mikrodermabrazji. 

Mikrodermabrazja – o czym należy pamiętać? 

Choć zabieg jest w pełni bezpieczny, warto się do niego odpowiednio przygotować. Nie wymaga to szczególnego wysiłku, po prostu 5 dni przed planowaną mikrodermabrazją należy zrezygnować z chemicznych kremów do depilacji, woskowania, mycia twarzy za pomocą szorstkich gąbek i szczoteczek oraz preparatów peelingujących. Aby szybko pozbyć się zaczerwienienia i odbudować warstwę ochronną skóry, po zabiegu przez dwie doby trzeba unikać opalania oraz chlorowanej wody na basenach, pić dużą ilość wody (2-3l) oraz stosować kremy z filtrami przeciwsłonecznymi (SPF 25 i więcej). 

Mikrodermabrazja diamentowa 

To najpopularniejszy i najczęściej wykonywany rodzaj mikrodermabrazji. Do zabiegu wykorzystuje się specjalne głowice z diamentowymi pierścieniami ścierającymi (diament może być sztuczny lub naturalny). Budowa głowic sprawia, że złuszczony naskórek trafia do wymienialnego filtra, dzięki czemu z zabiegu mogą korzystać alergicy! Ta odmiana mikrodermabrazji świetnie sprawdza się w przypadku skóry cienkiej i wrażliwej. Zabieg jest bezbolesny, a rumień ustępuje już po kilku godzinach! 

Mikrodermabrazja korundowa 


Ta mniej znana odmiana kontrolowanego peelingu wykorzystuje inną technikę, czyli piaskowanie. Jest to możliwe, ponieważ z jednej końcówki głowicy pod wysokim ciśnieniem na skórę wypuszczany jest tlenek glinu (korund), a następnie do drugiej zasysane są mikrokryształki korundu z drobinkami skóry. Ten typ zabiegu pomaga usunąć rozszerzone pory, blizny, rozstępy oraz cellulit, jednak jest niewskazany dla skóry delikatnej. Po zabiegu rumień może utrzymywać się do dwóch dni, więc należy wziąć to pod uwagę, wybierając termin zabiegu! 

Mikrodermabrazja tlenowa 


Jest także znana jako oksydermabrazja, a do jej wykonania używany jest tlen pod ciśnieniem oraz płyn fizjologiczny. Dużym atutem jest delikatność zabiegu oraz dotlenienie skóry, dlatego oksydermabrazja polecana jest szczególnie osobom ze skórą wrażliwą, trądzikową oraz ziemistą. 

Mikrodermabrazja – rezultaty 

Efekty kontrolowanego peelingu są widoczne na pierwszy rzut oka, choć rzadko po pierwszym zabiegu! Dzięki usunięciu obumarłych lub uszkodzonych komórek skóra w sposób naturalny zaczyna produkować nowe komórki, dodatkowo zwiększa się synteza kolagenu i elastyny. A na co się to przekłada? Najogólniej mówiąc, na lepszą kondycję skóry! Staje się ona dotleniona i odżywiona, zwiększa się jej elastyczność, poprawia ukrwienie, a koloryt zostaje ujednolicony. Po zabiegu redukuje się widoczność zmarszczek płytkich, przebarwień i blizn oraz objawów trądziku. Mikrodermabrazja pomaga także oczyścić skórę, odblokować pory oraz zlikwidować zaskórniki. 

Mikrodermabrazja – cena 

Ten zabieg pielęgnacyjny można wykonać na różnych partiach ciała, na plecach, nogach, szyi i oczywiście na twarzy! Cena waha się więc od kilkudziesięciu aż do kilkuset złotych w zależności od tego, jak duży obszar ciała ma zostać poddany złuszczaniu naskórka. Na ostateczny koszt wpływa również rodzaj mikrodermabrazji! Decydując się na zabieg, musisz pamiętać, że jedna wizyta w salonie kosmetycznym nie wystarczy, aby uzyskać maksymalny efekt, zwykle przeprowadza się 3-6 zabiegów w określonych odstępach czasowych. Liczba sesji peelingujących zależy od tego, jaki rezultat chcesz osiągnąć! 

Mikrodermabrazja w domu 

Jeśli nie masz czasu na wizyty w salonie, a jednak zależy Ci na spektakularnym efekcie, sięgnij po dostępny nie tylko w aptekach specjalny sprzęt do wykonywania zabiegów w domowych pieleszach! Zapomnij o żonglowaniu terminami, aby znaleźć czas na zabieg i po prostu poświęć sobie trochę czasu w domu! Firma Beurer stworzyła linię profesjonalnych produktów, wśród których znajdziesz m.in. Urządzenie do mikrodermabrazji Beurer FC 100 oraz Urządzenie do mikrodermabrazji FC 76. Oba sprzęty służą do wykonania rewitalizującego złuszczania naskórka, a także do masażu próżniowego, który dodatkowo pobudza komórki skóry do odbudowy. 

Fotoodmładzanie 

Ta bezinwazyjna metoda pozwala na zmniejszenie trądziku oraz widoczności blizn i przebarwień. Dzięki stymulacji komórek wiązką światła pobudzona zostaje produkcja kolagenu, co pozwala zmniejszyć zmarszczki. W czasie fotoodmładzania nie dochodzi do usuwania wierzchnich warstw skóry, jednak po kilku dniach można zaobserwować delikatne złuszczanie się naskórka. Ta technika jest w pełni bezpieczna i nieinwazyjna, a jej efekty są znacznie lepsze, jeśli wcześniej skóra jest odpowiednio przygotowana poprzez zabieg mikrodermabrazji. 

Mezoterapia 

Mezoterapia bezigłowa świetnie sprawdza się w połączeniu z mikrodermabrazją, która przygotowuje skórę do kolejnego zabiegu. Mezoterapia bezigłowa polega na dostarczeniu do głębokich warstw skóry substancji leczniczych (m.in. kwasu hialuronowego, witaminy C, retinolu) za pomocą fal radiowych. Zabieg pozwala silnie nawilżyć skórę, poprawić jej elastyczność, a także wyszczuplić i zlikwidować cellulit. 

Mikrodermabrazja, bez względu na to, czy jest wykonywana u kosmetyczki czy w domu, to ważny krok w kierunku pięknej, świeżej i młodej skóry twarzy bez efektu maski oraz gładkiej skóry ciała. I choć już sam peeling kontrolowany znacząco poprawia wygląd i sprawia, że czujesz się wspaniale, warto wykorzystać zwiększoną wrażliwość na inne zabiegi pielęgnacyjne i skusić się na fotoodmładzanie lub mezoterapię!

Autor: Ewa Krulicka, i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel