Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Pieluchy dla dorosłych, pieluchomajtki, chłonne majtki i wkłady

( ilość produktów: 149 )

Pieluchy dla dorosłych anatomiczne, pieluchomajtki, majtki chłonne oraz wkładki urologiczne sprawdzonych producentów - szczegónie grupy TZMO (marka Seni) oraz firmy Hartmann (marka Molicare). Wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie, skompletowane zostały stosownie do potrzeb osób mających problem z nietrzymaniem moczu oraz inkontynencją kałową w stopniu nasilenia problemu - od lekkiego po stopień średni - Seni Active, Super Seni, ciężki - Super Seni Plus i bardzo ciężki - tu szczególnie polecane są produkty linii Seni Super Quatro. Na szczególną uwagę zasługują także wkładki urologiczne dla kobiet - Seni Lady oraz dla mężczyzn - Seni Man Super.

Pieluchy dla dorosłych - wskazania do stosowania

Pieluchomajtki to idealne rozwiązanie dla osób unieruchomionych, leżących lub mających problemy z nietrzymaniem moczu. Pieluchy dla dorosłych częste zastosowanie znajdują wśród seniorów, którzy z racji wieku nie są w stanie się poruszać, mają z tym trudności lub zapominają o swoich potrzebach fizjologicznych. Kolejną grupą docelową, gdzie pieluchomajtki okazują się niezwykle pomocne są młodsi dorośli, którzy w wyniku choroby przewlekłej lub tymczasowej są przykuci do łóżka.

Czym kierować się przy wyborze pieluch dla dorosłych?

Pieluchy dla dorosłych zawsze powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. To na ich podstawie należy dokonać odpowiedniego zakupu, a nie na podstawie polecenia czy atrakcyjnej ceny. Oto kilka z podstawowych czynników wyboru:

  • Rodzaj skóry chorego - jeśli skóra skłonna jest do podrażnień, wysypek czy zaczerwienienia warto zakupić produkt o odpowiednim poziomie miękkości. Pampersy dla dorosłych wykonane są z różnych materiałów, dostosowanych do kondycji skóry, ułatwiając jej oddychanie i zapewniając komfort.
  • Zaangażowanie chorego w proces higieny - w tym przypadku bierzemy pod uwagę czy chory, tuż po oddaniu swoich potrzeb fizjologicznych jest na tyle mobilny, że może wymienić pampers na nowy. Dotyczy to szczególnie osób, które mają problem z kontrolowaniem moczu. Jeśli jednak pacjent musi korzystać z pomocy osób trzecich przy zmianie, wkłady chłonne powinny być wyposażone w system pochłaniania nieprzyjemnego zapachu.
  • Ruchomość pacjenta - w zależności od zaawansowania mobilności pacjenta należy dobrać poziom chłonności pieluch dla dorosłych. Warto też uwzględnić podział pampersów na te przeznaczone na noc i na dzień, by pacjent czuł komfort użytkowania przez całą dobę, a nie tylko w ciągu dnia.
  • Poziom “potrzeb” - mówiąc najprościej, wybieramy pieluchy zgodnie z zapotrzebowaniem chłonności i aktywności. Osoby aktywne, ale mające problem jedynie z kontrolowaniem moczu często prowadzą aktywny tryb życia. Często do tych grup należą kobiety, które po porodzie mają trudności z trzymaniem moczu. W związku z tym potrzebują, by ich nowa bielizna była chłonna i dyskretna, czyli cienka. Osoby leżące załatwiające wszystkie potrzeby fizjologiczne do pampersa powinny mieć produkt bardzo chłonny i wytrzymały, co często przekłada się na jego grubość.
  • Rozmiar - należy wybrać taki, który będzie dobrze trzymał się na biodrach i pośladkach. Zbyt małe pieluchy dla dorosłych zagwarantuje dyskomfort i otarcia, a zbyt duży nie spełni swojej chłonnej roli.

Rodzaje pampersów dla dorosłych

Pieluchy dla dorosłych anatomiczne to jeden z rodzajów pieluch jakie możemy wybrać. Te przypominające wkładki urologiczne pieluchy najczęściej przytrzymywane są za pomocą bielizny siatkowej, dając tym samym swobodę ruchów i komfort w dyskretniejszym funkcjonowaniu. Pieluchomajtki natomiast mają zapinane rzepy, które regulują poziom ścisku wokół bioder podobne do tych jakie mają pieluchy dla dzieci. Prócz tego wyróżniamy poziom chłonności każdego produktu, a także przeznaczenie na daną część dnia - noc i dzień.

Jakie pieluchomajtki na dzień, a jakie na noc?

Pieluchy dla dorosłych na dzień powinny spełniać swoją funkcję chłonności, ale powinny także odznaczać się wygodą i komfortem użytkowania. Poziom chłonności pieluch na dzień jest zróżnicowany, uwarunkowany potrzebami pacjenta. Natomiast pieluchomajtki na noc mają znacznie większy poziom wchłaniania. Wynika to z faktu, że w nocy nie jesteśmy w pełni świadomi i kontrolowanie swoich potrzeb fizjologicznych może być trudniejsze. Pamiętajmy zatem, by używać ich zgodnie z przeznaczeniem.

Jak zakładać pampersy dla dorosłych?

W przypadku zakładania pampersa trzeba uwzględnić mobilność pacjenta. Jeśli pacjent jest całkowicie leżący, należy wykazać się delikatnością i ostrożnością. Należy mieścić pieluchę dla dorosłych pod pośladkami pacjenta, a następnie przednią część włożyć między nogi i podciągnąć na partię podbrzusza. Rzepami zapiąć boki tak, by nie było zbyt ciasno, ale by pielucha swobodnie przylegała do bioder. Warto pamiętać, że płynność zakładania zależy od współpracy osoby potrzebującej oraz siły jej opiekuna. Pomocne będą również wskazówki producenta, dołączone do produktu.

Ile wynosi dofinansowanie na pieluchy dla dorosłych?

Wszystko zależy od przyczyn niekontrolowania swoich potrzeb fizjologicznych, jednak szacuje się, że refundacja NFZ wynosi od 70% do 90% wartości pieluch. Według tego algorytmu miesięcznie pacjentowi przysługuje 90 sztuk pieluch.

pixel