Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki na przeziębienie - tabletki, saszetki do rozpuszczania w wodzie, syropy

( ilość produktów: 174 )

Wielu klientów pyta nas o skuteczne leki na przeziębienie. Trzeba pamiętać, że dobry lek na przeziębienie to taki, który będzie dobrany ze względu na typ choroby, która zakłóca prawidłowe działanie naszego organizmu. Decyzję dotyczącą tego, który lek na przeziębienie wybrać, warto skonsultować z lekarzem specjalistą lub dokładnie zapoznać się z ulotką i receptą. W tej kategorii zebraliśmy dla naszych klientów leki na przeziębienie w różnych wersjach. Dobrym sposobem na walkę z grypą i przeziębieniem są saszetki na przeziębienie przeznaczone do rozpuszczania w gorącej wodzie. Napój rozgrzeje organizm, dostarczając jednocześnie substancji, które wspomogą jego regenerację. Dodatkowo ludzki organizm podczas choroby bywa bardzo osłabiony, dlatego dobrym pomysłem będą różnego rodzaju witaminowe suplementy oraz tabletki na przeziębienie wspomagające regenerację organizmu. Zachęcamy do skorzystania z oferty laków na przeziębienie dostępnych w naszej internetowej aptece i-apteka.pl.

Przeziębienie - najczęstsze przyczyny i objawy

Przeziębienie to uciążliwa choroba wywołana przez wirusy. Najczęściej jest spowodowana rynowirusami, koronawirusami, enterowirusami, wirusem RSV oraz wirusem grypy. To choroba przenoszona przede wszystkim drogą kropelkową, ale również pokarmową. Niektóre wirusy mogą przetrwać przez kilka godzin na poręczach, słuchawkach telefonów, klamkach itp., dlatego tak ważna jest regularna higiena rąk, zwłaszcza w sezonie grypowym.

Do najczęstszych objawów przeziębienia należą: kichanie, katar lub zatkany nos, ból, drapanie gardła, złe samopoczucie, chrypka, kaszel suchy lub mokry. Ponadto u wielu pacjentów mogą również występować: bóle głowy, bóle mięśniowe, łagodne podrażnienie oczu, utrata zapachu i smaku, dreszcze i gorączka, zazwyczaj wynosząca maksymalnie 38 stopni Celsjusza.

Przeziębienie - jakie stosować leki?

Przeziębienie zwykle leczy się w domu, stosując odpowiednie leki na przeziębienie. Polecanym środkiem są saszetki na przeziębienie, takie jak np. Polopiryna Complex, Theraflu ExtraGrip. Można wspomagać się, stosując kapsułki lub tabletki, m.in. ACC (ułatwiają odkrztuszanie) lub Coldrex Maxgrip (m.in. udrażniają nos i zatoki). W przypadku przeziębienia często pomocne są też syropy i zawiesiny, plastry naklejane na odzież (są szczególnie przydatne u dzieci), a także herbatki ziołowe. Wybierając silny lek na przeziębienie, warto skorzystać z porady farmaceuty.

W przypadku niemijającego przeziębienia bądź zaostrzenia objawów, należy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi stosowne badania i przepisze leki na grypę na receptę, ewentualnie słabsze leki na przeziębienie lub grypę bez recepty.

Co pomaga na przeziębienie?

Poza przyjmowaniem odpowiednich lekarstw, podstawą leczenia chorób wirusowych infekcji dróg oddechowych jest odpoczynek oraz picie dużej (większej niż zazwyczaj) ilości płynów. Odpowiednie nawodnienie organizmu pomaga w walce z infekcją, a wypoczynek pozwala się zregenerować oraz zmniejszyć ryzyko powikłań. Ponadto należy regularnie wietrzyć pokój. Ważne jest także zachowanie odpowiedniej temperatury i wilgotności pomieszczenia. Najlepiej, aby temperatura w pokoju wynosiła ok. 20-21 stopni Celsjusza.

Leki na przeziębienie w ciąży

Okres ciąży to szczególny czas dla mamy i jej rozwijającego się dziecka. Niestety, nawet w takim stanie wirusy, bakterie i liczne patogeny nie odpuszczają, atakując z zaskoczenia. Jaki zatem zastosować lek na przeziębienie, by nie zaszkodził dziecku, a jednocześnie szybko pomógł uporać się z chorobą? Pomocne mogą okazać się takie leki na przeziębienie jak paracetamol oraz preparaty tworzone na bazie naturalnych substancji. W przypadku kataru śmiało możemy sięgnąć po wodę morską, która oczyści nos, nawilży i zapewni kojąco powłokę śluzówki nosa.

Leki na przeziębienie dla dzieci

Leki na przeziębienie dla dzieci powinny odznaczać się odpowiednią kompozycją składników, proporcjami i nie wpływać podrażniająco. Prócz tego warto pamiętać, że dzieci są wymagającymi pacjentami, dla których smak leku także ma znaczenie. Wielu producentów chcąc spełnić te wysokie progi komfortu bazuje na owocowych, słodkich smakach oferując saszetki do rozpuszczania w mleku, wodzie czy herbacie. Smaczne syropy czy preparaty przypominające słodycze są zdecydowanie atrakcyjniejsze, dzięki czemu mały pacjent chętnie zażyje niezbędne do wyzdrowienia lekarstwo.

Jakie leki na grypę?

Szczególnie w okresie jesienno zimowym w naszej apteczce mogą okazać się leki na grypę. Co może do nich należeć? Na pewno preparaty zawierające duże dawki witaminy C, ułatwiające oddychanie i wspomagające organizm, który jest osłabiony. Wiele leków zawiera środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, co działa zbawiennie na obolałe mięśnie, kości i uporczywy ból głowy. Niektórzy producenci dodają do swoich leków (szczególnie tych w saszetkach) elektrolity, które uzupełniają braki witamin i minerałów.

Jak odróżnić grypę od przeziębienia?

Rozróżnienie co dokładnie nam dolega ma istotne znaczenie przy wyborze preparatu wspomagającego odporność i łagodzącego objawy choroby. Warto podkreślić, że nawet silny lek na przeziębienie dalej będzie lekiem na przeziębienie. Na grypę potrzebny jest inny dobór substancji i ich proporcji, byśmy mogli odczuć wyczekiwane rezultaty powrotu do zdrowia. Czym zatem różni się grypa od przeziębienia? Kluczowe są podstawowe objawy i ich nasilenie. W przypadku grypy będzie nam towarzyszyć wysoka gorączka, ból mięśni i kości. Przeziębienie, nawet to najsilniejsze, objawi się mocnym katarem, dreszczami, ale znacznie lżejszą gorączką, która niekiedy może nawet nie wystąpić. Ponadto przy przeziębieniu czujemy się o wiele lepiej niż przy grypie, która znacznie mocniej osłabia nasz organizm.

Paracetamol na przeziębienie

Bardzo dużo leków i preparatów na przeziębienie bazuje na paracetamolu. Dlaczego? Uznaje się, że jest to łagodna, ale skuteczna substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Może być przyjmowany przez niemowlęta, dzieci, kobiety w ciąży, kobiety karmiące i seniorów. Oczywiście należy dobrać leki na przeziębienie z tym preparatem dedykowane dla powyższych grup wiekowych, by były bezpieczne i skuteczne.

Ibuprofen na przeziębienie

Kompanem paracetamolu jest ibuprofen. Jednak w odróżnieniu od paracetamolu jest uznawany za niesteroidowy lek przeciwzapalny. Szczególnie poleca się go przy infekcjach dróg oddechowych, gdyż łagodzi stany zapalne, działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a więc zapewnia kompleksowe łagodzenie uporczywych objawów przeziębienia. Niektóre leki na przeziębienie na bazie ibuprofenu mają zdecydowanie dłuższe działanie, co szczególnie jest korzystniejsze przy dzieciach i starszych pacjentach.

pixel