Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki na odciski i brodawki bez recepty

( ilość produktów: 36 )

Odciski i brodawki, to bardzo popularne problemy skórne. Odciski spowodowane są nieprawidłowym, jednostajnym i trwałym uciskiem na skórę, w rezultacie którego tworzy się charakterystyczne zgrubienie dające dyskomfort chodzenia. Natomiast brodawki, są efektem zagnieżdżenia się wirusa brodawczaka ludzkiego HPV na skórze - głównie na skórze stóp i dłoni, a ich usuwanie często wymaga konsultacji dermatologicznej i podologicznej. W ofercie znaleźć można wiele produktów pomagających w eliminacji odcisków: plastry, płyny, żele oraz innowacyjne preparaty do usuwania kurzajek, oparte na metodzie domowej krioterapii na przykład produkty marki Wartner, Undofen, Scholl.

Przyczyny powstawania brodawek

Brodawki powstają w wyniku działania wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Najczęściej wirus atakuje osłabiony, po wcześniejszej infekcji, układ odpornościowy, ale brodawki mogą być także sygnałem znacznie poważniejszych chorób niewywołanych HPV lub szczególną jego odmianą skutkującą zmianami przed nowotworowymi. By zatem potwierdzić dokładną genezę powstałych brodawek, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Ponieważ brodawki wywołane na skutek HPV są zaraźliwe, do innych przyczyn (pośrednich) ich powstawania zalicza się następujące czynniki:

  • korzystanie z obuwia osoby zarażonej - np. przymierzając buty w sklepie,
  • korzystanie z ręczników, szlafroków bądź bielizny osoby zarażonej,
  • korzystanie z łazienki i tych samych przyborów higienicznych wraz z osobą zarażoną,
  • kontakt płciowy z osobą zarażoną.

Jak wyglądają brodawki?

Brodawka czy inaczej kurzajka to narośl, drobny guzek o nierównomiernej powierzchni. Może przybierać różne odcienie i kolory m.in. biały, cielisty, różowy czy brązowy. Problematyczne niekiedy okazują się brodawki na stopach, które mogą powodować ból podczas chodzenia, ale bez względu na pierwotną lokalizację, brodawki na skórze są nieestetyczne i bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Kurzajki na palcach czy dłoniach mogą utrudniać codzienne czynności, a z czasem, bez odpowiedniego leczenia, pojawiają się w zwiększonej liczbie.

Jak uniknąć odcisków na stopach?

Odciski na stopach są często efektem noszenia niewygodnych butów lub długich wędrówek czy spacerów. Nie tylko nie dodają uroku naszym stopom, ale wiążą się z nieprzyjemnym bólem, pieczeniem i miejscowym stanem zapalnym. Co zatem zrobić, by ich uniknąć? Najprościej jest zaopatrzyć się w wygodne obuwie albo plastry i poduszeczki chroniące przed otarciami, a także wykonywać regularny peeling stóp zapobiegający zrogowaceniu się naskórka. Jeśli jednak odciski na stopach już się pojawiły, warto użyć specjalnych kremów i żeli nawilżająco - łagodzących, które przyspieszają gojenie się rany oraz plastrów chroniących uszkodzony naskórek.

Co na brodawki na stopach i rękach?

Brodawki oraz kurzajki stanowią uciążliwą i nieestetyczną zmianę na skórze. W ich zwalczaniu pomaga wiele obecnych na rynku preparatów, które są dostępne w różnej postaci. Przykładem jest diabelski kamyk, który zawiera w składzie azotan srebra oraz azotan potasu i występuje w postaci aktywnego sztyftu. Na kurzajki i brodawki można stosować również charakteryzujący się wysoką skutecznością aerozol, który służy do wymrażania kurzajek. Jego precyzyjne nałożenie umożliwia załączony aplikator. Dostępny jest też spray na brodawki oraz preparaty w płynie i w żelu.

Co stosować na odciski na stopach?

Równie uciążliwą zmianą są odciski na stopach. Zazwyczaj powstają jako efekt noszenia niewygodne lub zbyt ciasnego obuwia. Dochodzi wtedy do drażnienia skóry i powstawania nieestetycznych oraz pogarszających komfort chodzenia zmian. Sposobem radzenia sobie z tym problemem jest dostępna w naszej aptece maść na odciski albo krem na odciski. Alternatywą dla nich są plastry na odciski z wodoodpornym opatrunkiem.

pixel