Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Maści i żele na stłuczenia i obrzęki nóg i rąk

( ilość produktów: 184 )

Skuteczna maść na stłuczenia przydaje się przede wszystkim w przypadku urazów, siniaków czy krwiaków. To preparat, który warto mieć zawsze w apteczce niezależnie od tego, czy mamy małe dzieci, trenujemy czy też mamy skłonność do upadków. Przede wszystkim maść na stłuczenia, jaką oferujemy na i-apteka.pl, powinna zniwelować przykre konsekwencje stłuczenia, a tym samym pozwolić nam szybko wrócić do formy.

Suplementy diety, przyspieszające gojenie się urazów oraz wspomagające rekonwalescencje: kości, stawów, ścięgien po bolesnych obrzękach i stłuczeniach: Urazym, Reparil, Cignon, Ligamento. Kosmetyki i preparaty o właściwościach chłodzących lub rozgrzewających, działających przeciwbólowo i przeciwobrzękowo, których receptura zawiera naturalne ekstrakty ziołowe i roślinne: kasztanowiec, arnika, żywokost, borowina, oraz substancje lecznicze: Aleve żel, Altacet, Diclac lipogel, Dip Rilif, Traumeel S i wiele, wiele innych. Leki przeciwobrzękowe swoje skuteczne działanie zawdzięczają oczywiście odpowiednim składnikom, które bardzo często mają naturalne pochodzenie.

 

Objawy stłuczeń

Same stłuczenia czy siniaki pojawiają się na skutek uderzenia lub upadku, gdy z uszkodzonych naczyń krwionośnych wypływa krew. Z czasem kolor miejsca urazu się zmienia, co jest związane z rozkładaniem się hemoglobiny. Mijają również dolegliwości bólowe. Ten proces zasklepiania się naczyń krwionośnych można oczywiście przyspieszyć. Świetnie sprawdza się na przykład żel na stłuczenia kości z arniką. Potwierdzone działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe oraz przyspieszające gojenie sprawia, że preparaty są wyjątkowo skuteczne i wzmacniają naczynia krwionośne. Najczęściej stosuje się tego typu preparaty miejscowo, delikatnie wmasowując kilka razy dzienne.

 

Co stosować na stłuczenia i siniaki?

Arnika leczy i przeciwdziała wylewom podskórnym i obrzękom, a także działa przeciwbólowo. Natomiast na stany zapalne skóry idealna będzie maść na stłuczenia z nagietkiem. Działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo także na inne problemy takie jak oparzenia czy trądzik. W szeregu różnych produktów powodzeniem cieszyć się będą również produkty przeciwbólowe. Tu składnikiem aktywnym może być na przykład benzydamina, naproksen, ibuprofen czy diklofenak (ten ostatni zawiera np. Voltaren Max). W wielu wariantach to także skuteczny lek na obrzęk nóg. Zmniejsza także stany zapalne oraz jest skuteczny przy urazach ścięgien, mięśni i stawów i innych tkanek miękkich.

 

Preparaty o działaniu chłodzącym, rozgrzewającym i bakteriobójczym

Na aptecznych półkach można znaleźć również maść na stłuczenia rozgrzewającą lub chłodzącą. W tym drugim wypadku daje niezwykle kojący efekt, który zawdzięcza wyciągowi z kasztanowca. To także skuteczna maść na obrzęk nóg. Preparaty z wyciągiem z kasztanowca zawierające escynę. Dzięki temu zapobiegają zakrzepom, a także uszczelniają naczynia. Procesy zapalne w obrębie urazu będą hamować natomiast maści na stłuczenia z heparyną. To rewelacyjne rozwiązanie w przypadku większych stłuczeń i krwiaków. Sprawdza się także w składzie bogaty w kwasy tłuszczowe, witaminy, substancje mineralne olej z nasion konopi siewnej lub kwas kanabidiolowy. Ten składnik dodatkowo działa bakteriobójczo. Poza wygodnymi i popularnymi maściami, które mają złagodzić objawy toczącego się stanu zapalnego w miejscu urazu, doskonale sprawdzają się spraye oraz kompresy chłodzące.

 

W każdym wypadku jednak trzeba działać szybko, by zminimalizować uszkodzenia tkanek. Wówczas siniak będzie mniejszy. Specjaliści zalecają więc, by chłodzić stłuczenie, a nie je rozgrzewać, choć i takie produkty cieszą się bardzo dużym powodzeniem. W przypadku opuchlizny warto zastosować preparaty na bazie octanowinianu glinu. Przygotowany kompres powinien zostać pozostawiony w newralgicznym miejscu przez kilka godzin.

 

Objawy obrzęku nóg i rąk

Obrzęki kończyn dolnych charakteryzują się opuchnięciem, które utrudnia włożenie obuwia lub wiąże się z trudnością zginania nogi w kolanie, uniemożliwiając tym samym płynne poruszanie się. Może mu towarzyszyć ból, zaczerwienienie i zmiany skórne. Obrzęki kończyn górnych, ze względu na zmniejszenie ukrwienia, mogą skutkować ochłodzeniem rąk, zwiększeniem ich obrysu, a ucisk może pozostawić na ręce wgłębienie. Objawy są jednak mocno zależne od przyczyny powstawania obrzęków i na ich podstawie lekarz dokonuje wstępnej diagnozy.

 

Co warto stosować na obrzęk nóg i rąk?

Obrzęki rąk i obrzęki nóg mogą utrudniać komfortowe funkcjonowanie. By znacząco je złagodzić, warto pić duże ilości wody, unikać spożywania soli, a w przypadku nadprogramowych kilogramów, zweryfikować swoje nawyki żywieniowe. Oprócz tego warto sięgnąć po preparaty dostępne w aptece. Żele na obrzęki łagodzą stany zapalne, jakie im towarzyszą, a także wspomagają prawidłowy przepływ krwi. Maści na obrzęki mają również za zadanie niwelowanie dolegliwości bólowych oraz dogłębne nawilżenie tkanek. Regularne stosowanie podobnych preparatów może przynieść ulgę, a ich wygodna forma umożliwia bezpieczną aplikację pacjentom w każdym wieku.

pixel