ULTRACOD tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
na telefon
Produkt:
dostępny
Wysyłka w 1 dni
Koszt od 6,99 zł
Producent: Sanofi Aventis
Do przechowalni

ULTRACOD tabletki

  • ULTRACOD to lek o silnym działaniu przeciwbólowym. Stanowi połączenie paracetamolu i fosforanu kodeiny. Dodatkowo przyczynia się do obniżenia podwyższonej ciepłoty ciała.

Skład:
paracetamol (Paracetamolum), fosforan kodeiny (Codeini phosphas)

Wskazania:
Preparat wykorzystywać w celu łagodzenia dolegliwości bólowych o średnim i znacznym nasileniu. Może być podawany również przy ostrym bólu o umiarkowanym nasileniu u młodzieży powyżej 12 lat, który nie ustąpił po podaniu innych preparatów przeciwbólowych (np. paracetamolu albo ibuprofenu).

Działanie:
Lek charakteryzuje się złożonym składem. Zawiera paracetamol, który wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Przyczynia się w większym stopniu do zatrzymania ośrodkowej niż obwodowej syntezy prostaglandyn. Blokuje również właściwości endogennych substancji pirogennych na ośrodek termoregulacji w podwzgórzu, co odpowiada za ograniczenie podwyższonej temperatury ciała. Kodeina to opioid wykazujący ośrodkowe działanie przeciwbólowe. Jej właściwości są zależne od zastosowanej dawki. Część badań dowodzi większej efektywności przeciwbólowej kompleksu złożonego z paracetamolu i kodeiny niż w przypadku podania osobno tych składników.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- ostra niewydolność wątroby
- zaburzenia funkcjonowania wątroby
- schorzenia, w których należy unikać depresji ośrodka oddechowego
- ciężka astma
- urazy głowy
- podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe
- operacje dróg żółciowych
- porażenna niedrożność jelita
- równoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO albo w ciągu 2 tygodni od ich zastosowania
- zabieg wycięcia migdałka podniebiennego i (albo) gardłowego w ramach leczenia zespołu obturacyjnego bezdechu śródsennego u dzieci i młodzieży w wieku 0 -18 lat
- okres laktacji
- szybki metabolizm z wykorzystanie enzymu CYP2D6
- śpiączka

Dawkowanie Ultracod:
Stosować doustnie. Osobom dorosłym i młodzieży powyżej 12 lat podawać 1-2 tabl. w pojedynczej dawce, nie więcej niż x 4/24h w odstępach nie krótszych niż 6h. Dawka zależna jest od masy ciała (10-15 mg/kg mc. dla paracetamolu i 0,5-1 mg/kg mc. dla kodeiny), 2 tabl. w pojedynczej dawce mogą przyjmować wyłącznie pacjenci o mc. większej lub równej 60 kg. Nie należy stosować więcej niż 4 000 mg paracetamolu/24h i 240 mg kodeiny fosforanu/24h (8 tabl./24h).

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
* Przed użyciem leków zapoznaj się z jego ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczace działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczace stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij