Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Duodopa żel dojelitowy

  • DUODOPA to złożony lek o sprawdzonym działaniu. Znany jest z tego, że skutecznie pomaga redukować i łagodzić dolegliwości towarzyszące zaawansowanej postaci choroby Parkinsona.
  • Duodopa żel dojelitowy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lewodopa (levodopum), karbidopa (carbidopum)

Wskazania:
Preparat stosować w ramach leczenia zaawansowanej postaci choroby Parkinsona, która jest wrażliwa na lewodopę u osób z ciężkimi fluktuacjami motorycznymi oraz hiperkinezą i dyskinezą (jeśli dostępne kompozycje preparatów wykorzystywanych w leczeniu choroby Parkinsona nie przynoszą oczekiwanych rezultatów).

Działanie:
Preparat stanowi mieszaninę dwóch substancji czynnych - lewodopy i karbidopy (w stosunku 4:1) Ma postać żelu, przeznaczonego do ciągłego wlewu dojelitowego. Lewodopa ulega w mózgu dekarboksylacji do dopaminy. W efekcie redukuje symptomy związane z chorobą Parkinsona. Karbidopa natomiast znana jest z tego, że nie przenika przez barierę krew-mózg. W związku z tym zatrzymuje obwodową dekarboksylację lewodopy, co sprawia że więcej lewodopy może się dostać do mózgu i zostać przekształcona do dopaminy. Dojelitowe aplikowanie preparatu ogranicza fluktuacje motoryczne. Ponadto przyczynia się do wydłużenia okresu okres działania dawki u osób z zaawansowaną postacią choroby Parkinsona (otrzymujących tabletki z lewodopą i karbidopą).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- jaskra z wąskim kątem przesączania
- poważne zaburzenia wydolności wątroby albo nerek bądź serca
- poważne zaburzenia rytmu serca
- ostry udar
- równoczesne przyjmowanie nieselektywnych inhibitorów MAO albo selektywnych inhibitorów MAO-A (albo jeśli były one stosowane w ciągu ostatnich 14 dni)
- schorzenia, w przypadku których stosowanie preparatów adrenomimetycznych nie jest zalecane, np. guz chromochłonny, nadczynność tarczycy oraz zespół Cushinga.

Dawkowanie Duodopa:
Stosować w postaci wlewu dojelitowego. Preparat podaje się w postaci trzech indywidualnie dostosowanych dawek - porannej (bolus), ciągłej dawki podtrzymującej oraz dawek dodatkowych (bolus). Dawka poranna przeważnie wynosi 5-10 ml, czyli 100-200 mg lewodopy. Całkowita dawka poranna nie może przekroczyć 15 ml (300 mg lewodopy). Ciągła dawka podtrzymująca jest ustalana indywidualnie, jednak zazwyczaj mieści się w zakresie 1-10 ml/h (20-200 mg lewodopy/h) i wynosi 2-6 ml/h (40-120 mg lewodopy/h). Nie należy stosować więcej niż 200 ml/24h. Dodatkową dawkę zaleca się dostosowywać do indywidualnych potrzeb pacjenta. Przeważnie wynosi ona 0,5-2,0 ml. 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel