Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Zielona kawa - naturalna pomoc w odchudzaniu

Zielona kawa - naturalna pomoc w odchudzaniu

Zielona kawa to kolejny specyfik rekomendowany dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Czy zażywanie zielonej kawy daje nam gwarancję sukcesu? Niestety nie, jeśli nie wdrożymy również diety niskotłuszczowej oraz ćwiczeń wspomagających. Zielona kawa jest jednak bardzo dobrym suplementem wspomagającym ten proces.

Niebezpieczna moda na nieszczepienie dzieci obarczona karą

Niebezpieczna moda na nieszczepienie dzieci obarczona karą

Coraz więcej słyszy się o nowych przypadkach chorób takich jak krztusiec, odra, błonnica. Są to przecież jednostki chorobowe, które zostały objęte szczególną uwagą, gdyż od wielu lat szczepienia przeciwko nim wprowadzono jako obowiązkowe. Ich powrót jest niestety bezpośrednio związany z narastającą modą na nieszczepienie swoich dzieci.

Paracetamol - kiedy potencjalne bezpieczeństwo przegrywa ze śmiercią?

Paracetamol - kiedy potencjalne bezpieczeństwo przegrywa ze śmiercią?

W kontekście ostatnich wydarzeń związanych ze śmiercią zdrowego mężczyzny po przedawkowaniu Paracetamolu, napiszemy Wam kilka słów na temat tej przeciwbólowej substancji i tego na ile jej przedawkowanie jest niebezpieczne.

Paracetamol to substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym określana mianem skutecznej i bezpiecznej. Dzięki temu jest on tak powszechnie używany zarówno przez pacjentów jak i producentów leków. Należy jednak pamiętać, że istnieją granice których w przypadku wszystkich leków nie wolno przekraczać.
Jak dopasować odżywkę do włosów pod kątem ich porowatości?

Jak dopasować odżywkę do włosów pod kątem ich porowatości?

Każdemu z nas, bez względu na płeć,  zależy na pięknych włosach. Myślę, że większość doświadczyła już tego nieprzyjemnego uczucia zawiedzenia po stosowaniu drogich i rekomendowanych przez wszystkich produktów do pielęgnacji włosów. Jednemu pomogły a innemu nie. Może po prostu włosy każdego z nas wymagają innej pielęgnacji i innego rodzaju odżywek, aby pielęgnacja była kompletna? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Nowa lista leków refundowanych - od 1 marca 2015

Nowa lista leków refundowanych - od 1 marca 2015

Jak co dwa miesiące (od przepisów obowiązujących od 2012 roku) zmienia się lista leków refundowanych. Cała lista jest dostępna na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, my natomiast sprawdzimy, jakie zmiany są najistotniejsze i dla kogo.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie antyperspirant?

Jak wybrać odpowiedni dla siebie antyperspirant?

Pocenie się jest rzeczą naturalną ale w niektórych sytuacjach bardzo problematyczną i krępującą. Kupując antyperspirant mamy nadzieję, że zabezpieczy nas przed wstydliwą sytuacją w pracy, na imprezie itd. Nie zawsze jednak efekt jest zadowalający. Czy to wina preparatu czy może zbyt wysokich oczekiwań?

Sposób na wypadanie włosów

Sposób na wypadanie włosów

Każdemu z nas zależy na włosach. Najbardziej niepokojące jest, gdy włosy po prostu zaczynają wypadać. Niejednokrotnie jest tak, że mimo naszych starań włosy dalej wypadają. Co robić, aby sobie pomóc? Czy konieczna jest pomoc specjalisty, czy może wystarczy odpowiednio dobra kuracja, którą możemy sami wykonać w domu? A może konieczna jest porada u specjalisty?

Turbospalanie na odchudzanie

Turbospalanie na odchudzanie

Każdy z nas marzy o pięknej sylwetce. Kobiety ciągle się odchudzają, bo chcą czuć się dobrze w swoim ciele oraz podobać się mężczyznom. Mężczyźni z kolei chcą mieć piękną, męską posturę, aby zachwycać swoim wyglądem kobiety. Rynek tzw. 'odchudzaczy' jest pełen różnych preparatów. Jedną z technik stosowanych przez osoby pragnące się odchudzić jest zażywanie suplementów diety w skład których wchodzą tzw. fat burnery - czyli substancje spalające tkankę tłuszczową. Jakie jest efekt ich działania? Czy to wystarczy, aby wyglądać zadowalająco?

Jak wyleczyć popękane od zimna dłonie?

Jak wyleczyć popękane od zimna dłonie?

Wielu z nas już od początku jesieni zmaga się z problemem związanym z popękanymi i spierzchniętymi dłońmi. Początkowo problem wygląda na kosmetyczny ale z czasem pękająca skóra zaczyna krwawić i boleć. Jak sobie pomóc?Jak zadbać o swoje dłonie w tym okresie?

Młody jęczmień - co kryje w sobie natura?

Młody jęczmień - co kryje w sobie natura?

Młody, zielony jęczmień staje się teraz bardzo popularny. A to wszystko dzięki jemu wszechstronnemu działaniu. Dlatego też coraz więcej osób interesuje się tym naturalnym źródłem witamin. Sprawdźmy więc, co możemy zyskać zażywając młody jęczmień?

Magia działania witaminy K2

Magia działania witaminy K2

Witamina K2 - wybawca przed osteoporozą i miażdżycą, czy tylko nowa moda podstawiona nam pod nos przez koncerny farmaceutyczne? Przyjrzyjmy się dokładnie, w jaki sposób działa ta witamina i czy istnieją wiarygodne badania potwierdzające jej dobroczynny wpływ na układ kostny i krwionośny.

Choroba bostońska - czy jest niebezpieczna?

Choroba bostońska - czy jest niebezpieczna?

Choroba bostońska to znana od wielu lat choroba, którą można zarazić się niezwykle łatwo. Ta jednostka chorobowa wywodzi się z Chin, gdzie od wielu lat pracuje się nad skuteczną szczepionką. Opracowano już pierwszą szczepionkę chroniącą przed jednym z głównych wirusów wywołujących tą chorobę (EV-71). Nie podjęto jednak jeszcze decyzji czy zostanie wprowadzona do sprzedaży. Choroba bostońska nie jest chorobą groźna dla życia, choć rzeczywiście wyjątkowo łatwo rozprzestrzenia się i ma dość nieprzyjemne objawy.

Tabletka dzień po - równouprawnienie z Europą czy szaleństwo?

Tabletka dzień po - równouprawnienie z Europą czy szaleństwo?

Minęło zaledwie kilka dni od wypowiedzi Rzecznika Ministerstwa Zdrowia, Krzysztofa Bąk w sprawie dostępności tabletek ,,po’’ bez recepty a już rozgorzała poważna dyskusja nad tym czy jest to dobre rozwiązanie. Ministerstwo tłumaczy ten fakt wytycznymi wystosowanymi przez Komisję Europejską. W zasadzie jest to bardzo kontrowersyjna kwestia jak na kraj, w którym niechciana ciąża jest tematem tabu. Nic więc dziwnego, że temat jest gorący.

Jak długo można używać leków robionych w aptece?

Jak długo można używać leków robionych w aptece?

Leki robione w aptece zdają się być już nie modne. Po co zlecać kręcenie jakiejś maści czy robienie syropu skoro dostępność i różnorodność leków gotowych jest przeogromna? Na szczęście są lekarze, którzy cenią sobie wyjątkową efektywność komponowanych w aptece preparatów oraz farmaceuci, którzy potrafią je wykonać. Aby nie zniweczyć pracy farmaceuty i nie zaprzepaścić działania przepisanego przez lekarza leku warto zapoznać się z terminami ważności wykonanych w aptece leków oraz ze sposobem ich przechowywania. W ich przypadku te dwa proste elementy mają niebagatelny wpływ na ich trwałość i działanie.

Witamina D3 na brak słońca i coś jeszcze

Witamina D3 na brak słońca i coś jeszcze

Witamina D3 zwana jest witaminą słońca. Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mięśni i układu odpornościowego. Nasz organizm pobiera ją z pożywienia ale i również z promieni słonecznych. Skąd więc bierze się jej niedobór?

Jak przespać noc z zatkanym nosem?

Jak przespać noc z zatkanym nosem?

Leki na zatkany nos? Jak przespać spokojnie noc z karatem? Jakie leki można stosować na zatkany nos? Jak udrożnić nos przy zatokach? Zatkany nos w przypadku alergii.

Nowy członek rodziny - pytania i odpowiedzi [infografika]

Nowy członek rodziny - pytania i odpowiedzi [infografika]

Przyjście na świat dziecka to bez wątpienia ogromna radość dla rodziny, a przede wszystkim dla rodziców. Przedstawiamy infografikę, dzięki której codzienna pielęgnacja dziecka będzie łatwiejsza – jej przebieg będzie sprawny i bez znaków zapytania. Dowiesz się z niej między innymi o tym, jak radzić sobie z kolką u dziecka, jak często je karmić, co zrobić, gdy zatrzymana jest laktacja, czy też jak krok po kroku powinno wyglądać przewijanie. Zapraszamy do dzielenia się nią!

Koenzym Q10 - witamina młodości?

Koenzym Q10 - witamina młodości?

O koenzymie Q10 mówiło się kiedyś bardzo dużo. Minęła już fala reklam i zachwytu nad nim. Czy to oznacza, że koenzym Q10 nie działa i że nie warto go zażywać? Sprawdźmy zapomniane ale prawdziwe teorie na temat jego działania i oceńmy, czy jest nam potrzebny.

Co na sen bez recepty?

Co na sen bez recepty?

Każda osoba mająca problem ze snem, wiem jak bardzo jest to uciążliwe. Problemem nie jest dostępność leków na bezsenność. Skuteczne leki na receptę są, ale mogą silnie uzależniać. Dlatego też zanim wpadnie się w wir zażywania leków z przepisu lekarza warto przyjrzeć się lekom bez recepty, które można kupić w aptece.Sprawdźmy więc, co mają w składzie i jak się je zażywa.

Jak prawidłowo nakładać krem?

Jak prawidłowo nakładać krem?

Jak nakładać krem? Jak prawidłowo wmasowywać krem? Jak przygotować skórę przed nałożeniem kremu? Czy krem nanosi się tak samo na twarz i szyję? 

Nakładanie kremu wydaje się być pozornie prostą czynnością. Czy jest tak na pewno? Pamiętajmy, że poprawne nałożenie kremu na twarz czy szyję sprawia, że substancje czynne w nim zawarte mają szansę zadziałać. Jak więc należy nakładać krem, aby w pełni wykorzystać moc jego działania?

Moda na magnez czy rzeczywista potrzeba?

Moda na magnez czy rzeczywista potrzeba?

Dziś moda na zażywanie magnezu jest naprawdę imponująca. Magnez dzięki licznym reklamom stał się panaceum na niemalże wszystkie dolegliwości. Dzięki temu z potrzebą jego zakupu firmy farmaceutyczne docierają do każdego. Czy  moda na magnez ma jakieś realne z punktu widzenia naszych potrzeb uzasadnienie czy stanowi kolejny chwyt marketingowy podparty dobrą reklamą?

pixel