NUROFEN Forte x 24 tabletki

  • Przydatny w każdym domu lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy Nurofen Forte. Maksymalna zawartość ibuprofenu szybko i skutecznie ukoi bóle różnego pochodzenia. Polecany również w łagodzeniu gorączki przy pierwszych objawach przeziębienia i grypy.
  • NUROFEN Forte x 24 tabletki
Kod produktu: 8193
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,17 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
1 tabletka zawiera substancję czynną – ibuprofen 400mg oraz substancje pomocnicze: kroskarmelozę sodową, laurylosiarczan sodu, cytrynian sodu, kwas stearynowy, krzemionkę koloidalną bezwodną. Składniki otoczki cukrowej: karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, dwutlenek tytanu (E 171, barwnik), Makrogol 6000, tusz Opacode S-1-9460 HV Brown (szelak, tlenek żelaza czerwony E172, lecytyna sojowa, środek przeciwpienny DC1510).

Działanie:
Ibuprofen zawarty w preparacie Nurofen Forte to jedna z najskuteczniejszych substancji o charakterze przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Ibuprofen należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych i jest pochodną kwasu propionowego. Nurofen Forte zawiera najwyższą, przewidzianą dla leków bez recepty, dawkę ibuprofenu – 400mg. Środek działa szybko, już po około 30 minutach od połknięcia tabletki pacjent zaczyna odczuwać poprawę. Istotnym faktem jest, że ibuprofen nie kumuluje się w organizmie, jest wydalany wraz z moczem po około 24 godzinach od zażycia ostatniej dawki.

Zastosowanie:
Bóle różnego rodzaju takie jak: bóle głowy, okolicy krzyżowej, zębów, nerwobóle, bóle mięśni i stawów, bolesne miesiączki. Gorączka w przebiegu grypy i przeziębienia. Można stosować u dzieci powyżej 12. roku życia.

Przeciwwskazania:
W razie nadwrażliwości na składnik preparatu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; przy chorobie wrzodowej lub przebytej perforacji lub krwawieniu; przy ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca; u osób przyjmujących inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, również inhibitory COX-2; w ostatnim trymestrze ciąży, przy skazie krwotocznej.

Działania niepożądane:
Czasem mogą wystąpić: bóle brzucha, niestrawność, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcie, zaparcie, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki. Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, retencja sodu, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli. W pojedynczych przypadkach: depresja, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. W pojedynczych przypadkach, u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.

Dawkowanie:
Stosować doustnie. Nie nadaje się do długotrwałego przyjmowania. Dorośli i dzieci od 12. roku życia: zaleca się zażywać 1 tabletkę co 4 godziny, popijając wodą. Nie stosować więcej niż 3 tabletki (1200mg ibuprofenu) na dobę. Jeżeli dolegliwości bólowe i gorączka nie ustępują przez dłuższy czas, nasilają się lub pojawiają się nowe, dodatkowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o NUROFEN Forte x 24 tabletki

Liczba opinii: 1
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
2011-11-19
Nurofen Forte pomaga mi przy bólach głowy nawet pochodzenia migrenowego.
Krystyna, Lipsk
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel