ACATAR Zatoki x 12 tabletek

  • ACATAR Zatoki to produkt, który dzięki zawartości ibuprofenu i chlorowodorku pseudoefedryny łagodzi dolegliwości bólowe i stany zapalne oraz obniża ciepłotę ciała. Dodatkowo ogranicza obrzęk i przekrwienie śluzówki nosa.
  • ACATAR Zatoki x 12 tabletek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 10880
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
15,18 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
(1 tabletka): Ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg. substancje pomocnicze: skład rdzenia: celuloza proszek (Elcema P-100), celuloza proszek (Elcema F-150), skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, kroskarmeloza sodowa, krospowidon, krzemionka koloidalna, olej roślinny utwardzony. Otoczka: hydroksypropyloceluloza, makrogol, talk, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany (mieszanina sacharozy i skrobi kukurydzianej), wapnia węglan, Opaglos Clear GS-2-0750 (mieszanina wosku Carnauba, wosku białego i etanolu skażonego metanolem), guma akacjowa, skrobia kukurydziana, Opalux Brown AS-16518 (mieszanina sacharozy, tytanu dwutlenku (E171), laku żółcieni pomarańczowej (E110), laku Allura red AC (E129), laku indygotyny (E132), powidonu, sodu benzoesanu (E211).

Działanie:
Preparat charakteryzuje się złożonym składem. Jego stosowanie wspomaga doraźne leczenie infekcji takich jak grypa i przeziębienie. Działa na bazie ibuprofenu - substancji, która odpowiada za właściwości łagodzące stan zapalny i ból oraz wpływa na zmniejszenie temperatury ciała. Chlorowodorek pseudoefedryny natomiast ogranicza obrzęk i przekrwienie śluzówki nosa, dzięki czemu zmniejsza ilość wydzieliny katarowej i łagodzi symptomy nieżytu nosa oraz działa udrażniająco, ułatwiając oddychanie.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu (lub inne z grupy NLPZ)
- stosowanie w tym samym czasie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) (oraz 2 tygodnie po zakończeniu ich przyjmowania)
- wrzody żołądka lub/i dwunastnicy (czynne lub niedawno aktywne)
- ciężkie zaburzenia serca
- tachykardia
- nadciśnienie
- choroba wieńcowa niestabilna
- cukrzyca
- jaskra z zamkniętym kątem
- przerost prostaty
- guz chromochłonny tarczycy
- ciąża
- karmienie piersią

Wskazania:
Zaleca się stosowanie doraźnie w przypadku grypy lub przeziębienia, którym towarzyszą bóle zatok obocznych nosa, katar, ból głowy, podwyższona temperatura ciała oraz bóle mięśniowo-stawowe.

Dawkowanie:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat podawać 1-2 tabl. co 4-6h. Maksymalna dawka dobowa to 6 tabl.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel