CEFALGIN x 10 tabletek

  • Produkt leczniczy Cefalgin jest preparatem złożonym o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. W skład leku wchodzi paracetamol, propyfenazon oraz kofeina. Preparat można stosować w przypadku bólu o słabym i umiarkowanym nasileniu.
  • CEFALGIN x 10 tabletek
Producent: Polfa Pabianice
Kod produktu: 621
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
8,84 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna tabletka zawiera: paracetamol – 250mg, propyfenazon – 150mg, kofeinę – 50mg oraz pozostałe substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Działanie:
Produkt leczniczy Cefalgin działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek zawiera trzy substancje czynne (paracetamol, propyfenazon, kofeina), które wzajemnie wspierają swoje działanie. Kofeina na przykład wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Cefalgin wskazany do stosowania w leczeniu bólu o słabym lub umiarkowanym nasileniu. Do stosowania przy migrenowych bólach głowy, bólach zębów, bólach miesiączkowych, nerwobólach i przy gorączce.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Nie stosować w połączeniu z alkoholem. Należy zachować ostrożność u osób w podeszłym wieku (zawiera kofeinę).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na leki z grupy pirazolonów bądź ich pochodnych (fenazon, propyfenazon, aminofenazon, fenylobutazon lub metamizol). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, nie stosować w przypadku występowania zmian w obrazie krwi obwodowej (np. niedokrwistość, leukopenia, agranulocytoza). Nie stosować w przypadku wrodzonego niedoboru dehydrogenazy-6-fosforanowej, nadciśnienia tętniczego, choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, ostrej porfirii wątrobowej, choroby alkoholowej. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane: zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: stosowanie przez dłuższy czas może wywołać uszkodzenie wątroby; zaburzenia nerek i dróg moczowych: długotrwałe stosowanie może wywołać zaburzenia czynności nerek; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: zmiany skórne w postaci rumienia, wysypki, świądu lub pokrzywki będące objawami reakcji nadwrażliwości; zaburzenia żołądka i jelit: nudności, bóle brzucha, wymioty, pieczenie; zaburzenia krwi i układu chłonnego: (rzadko) zmiany w obrazie krwi obwodowej np. trombocytopenia, leukopenia, agranulocytoza, pancytopenia, methemoglobinemia; zaburzenia układu immunologicznego: obrzęk naczynioruchowy, duszność, napady astmy będące objawami reakcji uczuleniowej, wstrząs anafilaktyczny; zaburzenia układu nerwowego: bole głowy, zaburzenia snu, drżenie mięśniowe.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami z ulotki. U dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia zaleca się stosować jednorazowo 1-2 tabletki. W razie konieczności powtórzyć dawkę do trzech razy na dobę. Przyjmować tabletkę po posiłku, należy popijać ją dużą ilością wody. Bez konsultacji z lekarzem nie należy przyjmować leku dłużej niż 7 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel