Rhelax syrop 125g

  • Produkt leczniczy Rhelax w postaci syropu tradycyjnie stosowany jest w przypadku zaparć. Zawarte w nim ziołowe wyciągi wykazują właściwości przeczyszczające. Zwykle efekt przeczyszczający występuje po około 6-8 godzinach po przyjęciu leku.
  • Rhelax syrop 125g
Kod produktu: 2888
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,00 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Rhelax syrop:

Substancja czynna w 100g: wyciąg płynny (1:1) złożony z : korzenia rzewienia (Rhei radice), kory kruszyny (Frangulae cortice), owocu kopru włoskiego (Foeniculi fructu), owocu kminku (Carvi fructu) (5/4/0,5/0,5) – 10,0g [ekstrahent: etanol 50% v/v], substancje pomocnicze: sacharoza, woda oczyszczona. Jedna łyżka stołowa (15ml) zawiera 12,7mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A. Syrop zawiera do 3,5% m/m etanolu.

Działanie Rhelax syrop:

Tradycyjnie produkt leczniczy Rhelax stosowany jest w zaparciach. Substancje czynne pochodzące z kory kruszyny i korzenia rzewienia, czyli pochodne 1,8 dihydroantracenu oddziałują na czynność motoryczną okrężnicy, co powoduje przyspieszenie pasażu jelitowego oraz zmniejszenie resorpcji płynów. Działanie przeczyszczające następuje po upływie 6-8 godzin od momentu przyjęcia dawki leku. Produkt leczniczy Rhelax zaleca się stosować, gdy środki niefarmakologiczne oraz dieta nie przynoszą oczekiwanego skutku.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Rhelax syrop tradycyjnie wskazany do stosowania przy zaparciach.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Ze względu na zawartość sacharozy (12,4g w jednej łyżce stołowej) nie zaleca się stosować u osób chorych na cukrzycę. Osoby nietolerujące sacharozy powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Zaleca się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem leku w przypadku osób z chorobą hemoroidalną, szczelinami odbytu, a także po zabiegach operacyjnych okolic odbytu oraz u osób długotrwale unieruchomionych. Długotrwałe przyjmowanie leku może przyczynić się do osłabienia perystaltyki jelit, a także do zakłócenia gospodarki wodno-elektrolitowej. U kobiet w trakcie menstruacji zaleca się unikać stosowania leku. Lek zawiera alkohol (około 700mg etanolu w jednej łyżce stołowej, co odpowiada 14ml piwa lub 5,8ml wina).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku niedrożności jelit, atonii jelit, ostrej bądź przewlekłej choroby zapalnej jelit (np. choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), zapalenia wyrostka robaczkowego, biegunki, odwodnienia oraz zaburzeń elektrolitowych, bólu brzucha o nieznanej etiologii. Nie stosować poniżej 12. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i laktacji.

Działanie niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko występujące działania niepożądane – reakcje alergiczne. Notowano również pojedyncze przypadki kurczowych dolegliwości żołądkowo-jelitowe (wymaga się wówczas zmniejszenia dawki leku).

Dawkowanie syropu Rhelax:

Zalecana dawka dla osób dorosłych: 30ml, czyli 2 łyżki stołowe (tj. 25,4mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A.), stosować przed snem. Zalecana dawka dla młodzieży powyżej 12. roku życia: 10-15 ml, czyli 2-3 łyżeczek od herbaty(tj. od 8,5-12,7mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A), stosować przed snem. Jeśli odczuwane jest wrażenie zbyt słabego lub zbyt mocnego działania leku zaleca się skonsultować z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 1-2 tygodnie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel