Gaviscon zawiesina 150ml

  • Dolegliwości związane z refluksem żołądkowo-przełykowym są bardzo uciążliwe, w ich łagodzeniu pomocny będzie produkt leczniczy Gaviscon w postaci zawiesiny. Co ważne, lek nadaje się do stosowania u kobiet w okresie ciąży oraz u matek karmiących.
  • Gaviscon zawiesina 150ml
Kod produktu: 16019
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,95 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Gaviscon zawiesina:

Substancje czynne leku: alginian sodu, wodorowęglan sodu, węglan wapnia. 10ml zawiesiny zawiera 500mg alginianu sodu, 267mg wodorowęglanu sodu, 160mg węglanu wapnia oraz substancje pomocnicze: karbomer 974P, metylu parahydroksybenzoesan (E218) – 40mg/10ml i propylu parahydroksybenzoesan (E216) – 6mg/10ml, sacharyna sodowa, sodu wodorotlenek, aromat miętowy nr 4, aromat miętowy nr 5 oraz woda oczyszczona.

Działanie Gaviscon zawiesina:

Skuteczność leku Gaviscon to efekt działania aż trzech składników czynnych – alginianu sodu, wodorowęglanu sodu oraz węglanu wapnia. Wskazaniem do stosowania preparatu są objawy refluksu żołądkowo-jelitowego. Zawarte w zawiesinie składniki szybko wchodzą w reakcję z kwasem solnym w żołądku, tworząc na powierzchni treści żołądkowej warstwę alginowego żelu o prawie obojętnym pH. W ten sposób lek hamuje refluks. W przypadku silnego refluksu cofnięciu ulega wyłącznie warstwa alginowego żelu, która w przełyka działa łagodząco. Zawiesina ma przyjemny miętowy smak.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Gaviscon zawiesina wskazany do stosowania w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego (m.in. zgaga, odbijanie, niestrawność) odczuwanego po posiłku lub w czasie ciąży, a także objawów związanych z refluksowym zapaleniem przełyku. Można stosować w okresie ciąży i laktacji.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek nie zawiera laktozy i glutenu. Lek zawiera sód i wapń – należy zachować ostrożność u osób, które muszą uważać na podaż tych składników w diecie. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan (E218) i propylu (E216) parahydroksybenzoesan – mogą one powodować wystąpienie reakcji alergicznej (w tym reakcje typu późnego).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania mogą wystąpić działania niepożądane. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane: reakcje alergiczne – wysypki skórne, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.

Dawkowanie użycia zawiesiny Gaviscon:

Stosować zgodnie z z zaleceniami lekarza lub zaleceniami na ulotce. Stosować doustnie. Przed użyciem należy wstrząsnąć buteleczką. Dawka dla osób dorosłych, w tym osób w podeszłym wieku, a także dzieci powyżej 12. roku życia: przyjmować 10-20ml po posiłku oraz przed snem, stosować do czterech razy na dobę. Dawkę dla dzieci poniżej 12. roku życia ustala lekarz. W przypadku, gdy objawy nie ustępują po 7 dniach stosowania, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o Gaviscon zawiesina 150ml

Liczba opinii: 1
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
2011-11-24
jedyny lek który tak szybko dziala, polecam
ANNA, CIECHANÓW
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel