Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

MagnoKal Asparaginian x 50 tabletek

  • Lek o skojarzonym działaniu magnezu, potasu i kwasu asparaginowego. Produkt leczniczy MagnoKal Asparaginian wskazany jest do stosowania jako wsparcie w leczeniu chorób mięśnia sercowego i układu krążenia oraz w stanach niedoboru potasu i magnezu.
  • MagnoKal Asparaginian x 50 tabletek
Producent: Teva
Kod produktu: 5964
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
15,47 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład MagnoKal Asparaginian:

Substancje czynne: magnezu wodoroasparaginian czterowodny (Magnesii hydroaspartas) i potasu wodoroasparaginian półwodny (Kalii hydroaspartas). Jedna tabletka zawiera 250mg magnezu wodoroasparaginianu i 250mg potasu wodoroasparaginianu oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, powidon 25, magnezu stearynian.

Działanie MagnoKal Asparaginian:

Wskazaniami do stosowania produktu leczniczego MagnoKal Asparaginian jest m.in. wsparcie dla leczenia chorób układu krążenia i mięśnia sercowego, profilaktyka i leczenie niedoborów potasu i magnezu, rekonwalescencja po zabiegach chirurgicznych i przebytych chorobach zakaźnych, zatrucie glikozydami nasercowymi. Jest to lek o skojarzonym działaniu magnezu, potasu i kwasu asparaginowego. Preparat uzupełnia niedobory potasu i magnezu, przeciwdziała rozwojowi ich deficytu w okresie zwiększonego zapotrzebowania i przy ich niedostatecznej podaży. Kwas asparaginowy uczestniczy w metabolizmie komórek tkanki nerwowej, pełni funkcję neuroprzekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym, wpływa również pobudzająco na aktywność organizmu. Jony potasu i magnezu są niezbędne dla prawidłowego przebiegu licznych przemian metabolicznych organizmu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy MagnoKal Asparaginian wskazany do stosowania wspomagająco w leczeniu chorób układu krążenia i mięśnia sercowego (w niemiarowości i nadpobudliwości serca – zwłaszcza na tle niedoborów magnezu i potasu oraz w rekonwalescencji pozawałowej), profilaktycznie i leczniczo w stanach niedoboru magnezu i potasu, a także w okresach zdrowienia po zabiegach chirurgicznych, po przebytych chorobach zakaźnych, w przebiegu zatrucia glikozydami nasercowymi oraz uzupełniająco w czasie stosowania leków moczopędnych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Nie stosować w ostrym odwodnieniu, rozległym zniszczeniu tkanek (np. oparzenia dużych powierzchni ciała), w czasie antybiotykoterapii i z innymi lekami zawierającymi potas. Należy zachować ostrożność podczas choroby wrzodowej żołądka. Podczas stosowania leku należy monitorować stężenie potasu i magnezu w surowicy, wykonywać kontrolne badanie EKG, kontrolować czynność nerek. Lek nie zawiera cukru. Stosowanie z innymi lekami: należy skonsultować się z lekarzem. Równoczesne stosowanie magnezu i antybiotyków z grupy tetracyklin oraz nitrofurantoiny osłabia ich wchłanianie, by tego uniknąć, zaleca się stosować dwugodzinną przerwę pomiędzy podaniem leków. Podawanie doustnych leków przeciwcukrzycowych pochodnych sulfonylomocznika z lekami zawierającymi magnez może spowodować zmniejszenie stężenia glukozy we krwi większe niż oczekiwane. Sole potasu mogą osłabiać działanie glikozydów naparstnicy i powodować zaburzenia rytmu serca. Przy równoczesnym stosowaniu soli potasu i leków moczopędnych oszczędzających potas, inhibitorów ACE (np. enalaprylu, peryndoprylu) lub leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych (np. indometacyny) może wystąpić za duże stężenie potasu (hiperkaliemia). Stosowanie u osób z niewydolnością nerek, osób przyjmujących inne preparaty potasu lub leki moczopędne oszczędzające potas: konieczna może być modyfikacja dawkowania, odpowiednie dawkowanie ustala lekarz. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania leku należy omówić z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek, zwiększonego stężenia potasu lub magnezu w surowicy krwi, zakażenia dróg moczowych, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok) serca, zmniejszenia częstości akcji serca (bradykardia), myasthenia gravis (choroba charakteryzująca się osłabieniem i zmęczeniem mięśni), znacznego niedociśnienia tętniczego krwi.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niekiedy mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności i biegunka) – zwykle ustępują samoistnie, metaliczny smak w ustach. Duże dawki leku mogą wywołać zaburzenia przewodzenia przedsionkowo-komorowego. Może wystąpić zaczerwienienie skóry, bezsenność, osłabienie mięśniowe.

Dawkowanie tabletek MagnoKal Asparaginian:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub według wskazówek lekarza. Stosować doustnie. Zalecana dawka dla osób dorosłych: 2-6 tabletki na dobę w dwóch dawkach podzielonych, przyjmować po posiłkach. Jeśli po 7-8 dniach nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel