Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

GRIPEX Noc x 12 tabletek

  • Lek stosowany w łagodzeniu objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak gorączka, katar, kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
  • GRIPEX Noc x 12 tabletek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 2025
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
23,65 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład
1 tabl. powl. zawiera 500 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny, 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu i 2 mg maleinianu chlorfeniraminy.

Działanie
Preparat złożony łagodzący objawy przeziębienia i grypy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej. Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu odpowiada za działanie przeciwgorączkowe. Nie wpływa na agregację płytek krwi. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie w osoczu po 1 h. W 25-50% wiąże się z białkami osocza. Działanie przeciwbólowe utrzymuje się przez 4-6 h, a przeciwgorączkowe 6-8 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki. Pseudoefedryna jest lekiem sympatykomimetycznym. Pobudza receptory a-adrenergiczne zlokalizowane w mięśniówce gładkiej naczyń krwionośnych błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, w wyniku czego następuje skurcz naczyń i zmniejszenie obrzęku oraz przekrwienia błony śluzowej. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie w osoczu po 2 h. Działanie pojawia się po 15-30 min. i utrzymuje się przez 4 h. T0,5 wynosi 9-16 h. Wydalanie następuje przez naerki, głównie w postaci niezmienionej. Chlorfeniramina blokuje receptory H1 i serotoninergiczne. Działa uspokajająco, nasennie, zmniejsza wyciek wydzieliny śluzowej z nosa, świąd, kichanie i łzawienie.Dobrze wchłania się z przwodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie w osoczu po 2-3 h. Działanie terapeutyczne pojawia się po 15-30 min. i utrzymuje się przez 4-6 h. T0,5 wynosi 20 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki. Dekstrometorfan jest pochodną leworfanolu o działaniu przeciwkaszlowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu ośrodka kaszlu w rdzeniu przedłużonym, najprawdopodobniej poprzez blokowanie receptorów opioidowych. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 2-3 h. Działanie pojawia się po 15-30 min. i utrzymuje się przez 4-6 h. T0,5 wynosi 3-4 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki.

Wskazania
Łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak gorączka, katar, kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór G-6-PD. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Niestabilna choroba wieńcowa. Choroba alkoholowa. Stosowanie inhibitorów MAO lub zydowudyny. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 13 r.ż.

Środki ostrożności
Ostrożnie stosować u pacjentów z: niewydolnością nerek lub wątroby, chorobą wieńcową, arytmią, nadciśnieniem tętniczym, jaskrą, padaczką, przerostem gruczołu krokowego, chorobami tarczycy,cukrzycą, astmą ostrzelową, przewlekłym nieżytem oskrzeli i rozedmą płuc.

Ciąża i okres karmienia piersią
Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Działanie niepożądane
U osób nadwrażliwych mogą wystąpić: nudności, zaburzenia trawienia, skórne reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka), uczucie suchości w jamie ustnej, nieznaczne podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie akcji serca.

Interakcje
Preparatu nie należy stosować z Inhibitorami MAO oraz w ciągu 2 tyg. po zakończeniu leczenia tymi lekami, ze względu na możliwość nasilenia działania wszystkich substancji czynnych zawartych w preparacie poprzez hamowanie ich metabolizmu w wątrobie. Preparatu nie należy podawać w trakcie terapii zydowudyną, ze względu na ryzyko wystąpienia leukopenii. Paracetamol może nasilać działanie przeciwzakrzepowe warfaryny oraz pochodnych kumaryny. Zmniejsza działanie leków hipotensyjnych i może powodować arytmię w połączeniu z digoksyną. Nasila działanie leków przeciwcukrzycowych, nasennych i przeciwbólowych z grupy opioidów. Zwiększa toksyczność i nasila działanie leków neuroleptycznych (haloperidolu i innych pochodnych butyrofenonu), fluoksetyny i paroksetyny. Ryzyko hepatotoksyczności rośnie w przypadku łącznego stosowania z fenytoiną, karbamazepiną, rifampicyną i fenobarbitalem. Podawanie jednocześnie z dihydroergotaminą powoduje wzrost ciśnienia tętniczego krwi.

Dawkowanie
Doustnie: dorośli i dzieci od 13 r.ż.: 1-2 tabl. przed snem. Nie stosować więcej niż 8 tabl. na dobę.

Uwagi
W czasie stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych; nie wolno spożywać alkoholu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel