SOLPADEINE x 12 kapsułek

  • SOLPADEINE to złożony preparat, który dzięki zawartości kodeiny, paracetamolu i kofeiny skutecznie łagodzi ból (np. głowy, zębów, brzucha) oraz obniża podwyższoną temperaturę ciała.
  • SOLPADEINE x 12 kapsułek
Producent: Omega Pharma
Kod produktu: 3303
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
14,19 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
1 kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum), 8 mg fosforanu kodeiny (Codeini phosphas) i 30 mg kofeiny (Coffeinum); Substancje pomocnicze: stearynian magnezu, skrobia kukurydziana, część dolna otoczki kapsułki: dwutlenek tytanu, żelatyna, górna część kapsułki: erytrozyna (E127), błękit patentowy V (E131), żółcień chinolowa (E104), dwutlenek tytanu (E171), żelatyna; nadruk: szelak 1963, IMS 75OP, woda oczyszczona, lecytyna sojowa, 2-etoksyetanol, dimetylopolisyloksan, żelaza tlenek czarny (E172).

Działanie:
SOLPADEINE to lek, który działa na bazie trzech substancji czynnych: paracetamolu, kodeiny i kofeiny. Paracetamol łagodzi dolegliwości bólowe i obniża gorączkę. Kodeina jest składnikiem, który budową przypomina morfinę. Wykazuje jednak słabsze niż ona właściwości przeciwbólowe i narkotyczne. Działa przeciwkaszlowo. Kofeina intensyfikuje właściwości przeciwbólowe leku, jednocześnie korzystnie wpływając na nastrój dzięki stymulacji ośrodkowego układu nerwowego. SOLPADEINE ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe produktu
- alkoholizm
- karmienie piersią
- ciężka niewydolność wątroby albo nerek
- niewydolność oddechowa
- bardzo szybki metabolizm z udziałem enzymu CYP2D6
- astma oskrzelowa
- stosowanie inhibitorów MAO i okres do 14 dni po ich odstawieniu
- uzależnienie od opioidów
- stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat oraz dzieci i młodzieży (w wieku 0 do 18 lat) poddawanych zabiegowi ekstrakcji migdałka podniebiennego (tonsilektomia) i (albo) gardłowego (adenoidektomia) w ramach leczenia zespołu obturacyjnego bezdechu śródsennego

Wskazania:
Zaleca się wykorzystywać preparat w przypadku dolegliwości bólowych głowy lub zębów, migreny, bolesnego miesiączkowania, nerwobólów, bólów reumatycznych, bólu gardła, symptomów grypy i przeziębienia, podwyższonej ciepłoty ciała. U młodzieży od 12 lat stosować w ramach leczenia ostrego bólu o przeciętnym nasileniu, jeśli stosowanie preparatów przeciwbólowych, takich jak paracetamol albo ibuprofen nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Dawkowanie:
Stosować doustnie. U osób dorosłych i młodzieży powyżej 11 roku życia stosować  2 kaps. x 1-4/24h. Nie przyjmować częściej niż co 4 godziny. Maksymalnie można stosować 8 kaps./24h.

 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z SOLPADEINE x 12 kapsułek

2020-05-05

Wypadanie włosów - kiedy stosować preparaty z biotyną?

Wypadanie włosów - kiedy stosować preparaty z biotyną?
Łysienie, zakola, przerzedzająca się czupryna – niemal każdy z nas znalazł się w sytuacji, gdy na widok zapchanego włosami odpływu wpadł w panikę! Nadmierne wypadanie włosów to dość powszechne zjawisko dotykające kobiet i mężczyzn, które może mieć różnorakie przyczyny. W wielu przypadkach receptą na wzmocnienie włosów jest uzupełnienie niedoborów biotyny. Po czym poznać, że w organizmie brakuje witaminy H? Kiedy stosować preparaty z biotyną?
pixel