IBUMAX 400mg x 10 tabletek

  • Substancją czynną leku jest ibuprofen, jest to substancja należąca do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwanych także NLPZ. Produkt leczniczy Ibumax 400mg działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie.
  • IBUMAX 400mg x 10 tabletek
Producent: Vitabalans
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
4,34 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibumax 400mg:

Substancja czynna: ibuprofen. Jedna tabletka zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: skrobia żelowana, kukurydziana, hypromeloza, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, sodu laurylosiarczan, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna, otoczka – hypromeloza, makrogol 4000, polidekstroza, tytanu dwutlenek (E171).

Działanie Ibumax 400mg:

W każdej tabletce produktu leczniczego Ibumax 400mg zawarto aż 400mg ibuprofenu. Jest to substancja czynna z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ze względu na swoje właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne stosowana jest w leczeniu bólu oraz gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibumax 400mg wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o słabym lub umiarkowanym nasileniu: ból głowy, migrena, ból zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, nerwobóle, bóle w przebiegu grypy i przeziębienia, bóle miesiączkowe, a także w leczeniu stanów podgorączkowych różnego pochodzenia: w przebiegu przeziębienia, grypy i innych chorób zakaźnych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie w pierwszych 6 miesiącach ciąży oraz w okresie karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku czynnej lub przebytej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, perforacji lub krwawienia (także związanego ze stosowaniem NLPZ). Nie stosować w przypadku, gdy wcześniej po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały objawy alergii (np. katar, pokrzywka, astma oskrzelowa). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca. Nie stosować równocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (także inhibitorami COX-2). Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej. Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży. Nie stosować poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Lek może u niektórych osób wywołać skutki niepożądane. Niezbyt często: ból głowy, niestrawność, nudności, ból brzucha, pokrzywka, świąd; rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych; bardzo rzadko: smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, perforacja; pojedyncze przypadki depresji, reakcji psychotycznych, szumów usznych, jałowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych; zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy, zaburzenia czynności wątroby, nieprawidłowe wskaźniki w morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy i krtani, duszność, zaburzenia rytmu serca, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli). U pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi podczas kuracji ibuprofenem notowano pojedyncze przypadki objawów aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja). Stosowanie ibuprofenu może wiązać się z nieznacznym wzrostem ryzyka ataku serca lub udaru.

Dawkowanie tabletek Ibumax 400mg:

Należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Dorośli, dzieci powyżej 12. roku życia: dawka jednorazowa – jedna tabletka. Dawkę można powtarzać co 4 godziny. Maksymalna dobowa dawka – trzy tabletki (1200mg ibuprofenu). Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować dłużej niż 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel