NUROFEN Ultima 0,2g + 0,5g x 12 tabletek

  • Skuteczność działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego zapewnia połączenie dwóch substancji czynnych – ibuprofenu i paracetamolu. Produkt leczniczy Nurofen Ultima 0,2g + 0,5g wskazany do krótkotrwałego stosowania u osób dorosłych.
  • NUROFEN Ultima 0,2g + 0,5g x 12 tabletek
Kod produktu: 16795
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
11,52 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Nurofen Ultima 0,2g + 0,5g:

Substancje czynne: ibuprofen (Ibuprofenum) i paracetamol (Paracetamolum). Każda tabletka powlekana zawiera 200mg ibuprofenu i 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: rdzeń – kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, kwas stearynowy; otoczka tabletki – alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol, potasu glinokrzemian, polisorbat.

Działanie Nurofen Ultima 0,2g + 0,5g:

Lek zawiera dwie substancje czynne – paracetamol i ibuprofen. Produkt leczniczy Nurofen Ultima 0,2g + 0,5g wskazany jest do stosowania w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu, a także gorączki w przebiegu grypy i przeziębienia. Ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny, zmniejsza ból obrzęk i obniża temperaturę ciała. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Nurofen Ultima 0,2g + 0,5g wskazany do stosowania (krótkotrwałego) w leczeniu bólu (łagodnego, umiarkowanego) – bólu głowy, migreny, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu zęba, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, a także w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, bólu gardła i gorączki.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość zastosowania leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią należy omówić z lekarzem, przy czym zaleca się zachować szczególną ostrożność.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, a także ibuprofen i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku występowania (także w przeszłości) owrzodzenia lub krwawienia w obrębie żołądka lub dwunastnicy (jelito cienkie). Nie stosować w przypadku niewydolności serca, wątroby, nerek. Nie stosować w przypadku zaburzenia krzepnięcia krwi. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u osób poniżej 18. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem: zgaga, niestrawność, objawy krwawienia z przewodu pokarmowego (ostry ból brzucha, krwawe wymioty lub wymioty zawierające cząsteczki o ciemnej barwie, które przypominają fusy kawy, krew w stolcu, czarne smoliste stolce), objawy zapalenia opon mózgowych (sztywność karku, bóle głowy, złe samopoczucie, gorączka lub uczucie zdezorientowania), objawy ciężkiej reakcji alergicznej (obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu, nasilenie astmy). Inne działania niepożądane: często – bóle brzucha lub złe samopoczucie, nudności lub wymioty, biegunka, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych (w badaniach krwi); niezbyt często – ból głowy i zawroty głowy, gazy i zaparcia, wysypka, obrzęk twarzy, zmniejszenie liczby krwinek czerwonych lub zwiększenie liczby płytek krwi (komórki krwi biorące udział w krzepnięciu krwi); bardzo rzadko – zmniejszenie liczby krwinek (objawiające się bólem gardła, owrzodzeniem jamy ustnej, objawami grypopodobnymi, silnym zmęczeniem, niewyjaśnionymi krwawieniami, siniakami oraz krwawieniami z nosa), zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, splątanie, dezorientacja, depresja, omamy, zmęczenie, ogólne złe samopoczucie, ostre reakcje skórne (w tym powstawanie pęcherzy), wysokie ciśnienie krwi, zatrzymanie wody w organizmie, problemy z wątrobą (objawiające się zażółceniem skóry oraz białkówek oczu), problemy z nerkami (objawiające się zwiększonym lub zmniejszonym oddawaniem moczu, puchnięciem nóg), zaburzenia pracy serca (objawiające się dusznością, obrzękiem). Stosowanie leku może zwiększać w nieznacznym stopniu ryzyko ataku serca i udaru mózgu.

Dawkowanie tabletek Nurofen Ultima 0,2g + 0,5g:

Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Wyłącznie do krótkotrwałego stosowania (nie dłużej niż 3 dni), stosować doustnie. Zaleca się stosować najmniejszą skuteczną dawkę w jak najkrótszym czasie potrzebnym do złagodzenia objawów. W przypadku braku poprawy lub nasilania się objawów należy skonsultować się z lekarzem. Osoby dorosłe: stosować jedną tabletkę do 3 razy na dobę, między kolejnymi dawkami należy zachować przynajmniej 6 godzin przerwy. Tabletkę przyjmować z jedzeniem lub piciem. W przypadku, gdy po zastosowaniu jednej tabletki objawy nie ustępują, można zastosować jednorazowo dwie tabletki (taką dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę). Maksymalna dobowa dawka: 6 tabletek (3000mg paracetamolu, 1200mg ibuprofenu).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel