VICKS AntiGrip Complex x 10 saszetek

  • Produkt leczniczy Vicks AntiGrip Complex ma postać saszetek z proszkiem do przygotowywania napoju o smaku cytrynowym. Lek zawiera aż trzy substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, gwajafenezę.
  • VICKS AntiGrip Complex  x 10 saszetek
Producent: Procter& Gamble
Kod produktu: 19159
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
23,11 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna saszetka zawiera substancje czynne: paracetamol – 500mg, gwajafeneza – 200mg, fenylefryny chlorowodorek – 10mg oraz substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104).

Działanie:
Lek do stosowania w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia. Vicks AntiGrip Complex to produkt leczniczy zawierający kompozycję trzech substancji czynnych. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Gwajafenezyna jest substancją czynną o działaniu wykrztuśnym, która rozrzedza flegmę, w przypadku kaszlu mokrego ułatwia jej odkrztuszanie. Chlorowodorek fenylefryny to lek, który zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, dzięki czemu zmniejsza jego obrzęk i go udrażnia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Vicks AntiGrip Complex wskazany do stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grupy. Zaleca się przyjmować lek wyłącznie w przypadku odczuwania bólu i/lub gorączki, niedrożności nosa i mokrego kaszlu.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek zawiera sód (w jednej dawce 157mg, zaleca się więc zachować ostrożność u osób, które kontrolują ilość sodu w diecie), sacharozę (zaleca się zachować ostrożność u osób z nietolerancją cukrów i skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku), aspartam, czyli źródło fenyloalaniny (lek może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią). Lek może powodować zawroty głowy, dlatego w razie ich wystąpienia zaleca się zrezygnować z prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienie), chorób wątroby, ciężkiej choroby nerek, nadczynności tarczycy, cukrzycy, jaskry z wąskim kątem przesączania, porfirii. Nie stosować w przypadku osób, które stosują trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki beta-adrenolityczne, inhibitory monoaminooksydazy (IMAO), leki obniżające ciśnienie krwi lub leki przeciw dławicy piersiowej. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie zaleca się stosować u kobiet w okresie ciąży i laktacji. Nie należy łączyć z alkoholem.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą u niektórych wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiastowo przerwać stosowanie leku oraz skonsultować się z lekarzem: bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych, rzadko: ciężkie reakcje alergiczne, świszczący oddech, problemy z oddychaniem; bardzo rzadko: zaburzenia komórek krwi i trzustki (zapalenie trzustki). Inne działania niepożądane: często: utrata apetytu, nudności, wymioty; rzadko: łagodne reakcje alergiczne (m.in. pokrzywka, wysypka skórna), ból brzucha, biegunka, ból i zawroty głowy, szybkie bicie serca, wysokie ciśnienie krwi, trudności w zasypianiu, nerwowość, drżenie, drażliwość, niepokój, dezorientacja lub lęk.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. U dorosłych oraz u dzieci powyżej 12. roku życia: zaleca się stosować jedną saszetkę co 4-6 godzin, zaleca się przyjmować w razie konieczności. Maksymalna dawka dobowa to 4 saszetki. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 250ml gorącej wody. Zaleca się odczekać do momentu aż napój osiągnie temperaturę, która nadaje się do picia. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Lek nie nadaje się do długotrwałego stosowania. Jeśli po 3 dniach stosowania objawy nie ustąpią lub się nasilą zaleca się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel