Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Paracetamol Biofarm 0,5g x 6 tabletek

  • Lek z paracetamolem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Paracetamol Biofarm 0,5g jest leczenie gorączki oraz bólu różnego pochodzenia o natężeniu od łagodnego do umiarkowanego.
  • Paracetamol Biofarm 0,5g x 6 tabletek
Producent: Biofarm
Kod produktu: 23847
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
4,19 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Paracetamol Biofarm 0,5g:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Jedna tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobia żelowana kukurydziana, powidon K30, krospowidon A, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy 50, magnezu stearynian.

Działanie Paracetamol Biofarm 0,5g:

Jako substancję czynną w leku zawarto paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Ważną cechą paracetamolu jest to, że nie powoduje podrażnień żołądka. Produkt leczniczy Paracetamol Biofarm 0,5g wskazany jest do stosowania w celu łagodzenia bólu różnego pochodzenia o nasileniu łagodnym i umiarkowanym (np. ból głowy, ból stawowy i mięśniowy, ból menstruacyjny i ból zębów), a także gorączki (np. w przebiegu przeziębienia).

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol Biofarm 0,5g wskazany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu łagodnym i umiarkowanym (ból głowy, migreny, bóle reumatyczne, bóle stawów, mięśni, kości, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne, ból zębów) oraz w leczeniu gorączki, np. w przebiegu przeziębienia i grypy.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania i ciężkich działań niepożądanych nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Należy również unikać częstego stosowania leków z paracetamolem. Nie wolno przekraczać maksymalnej zalecanej dawki dobowej paracetamolu. Jeśli lek przyjmowany jest w dawkach większych niż zalecane, może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby. Należy się skonsultować z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania leku, jeśli: występują zaburzenia czynności nerek (łagodne do umiarkowanych); zaburzenia czynności wątroby (łagodne do umiarkowanych); występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej (enzymów odpowiedzialnych za prawidłową czynność czerwonych krwinek); występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy, gdyż jest większe ryzyko uczulenia również na paracetamol. Notowano przypadki wystąpienia niewydolności wątroby u pacjentów w stanach obniżonego poziomu glutationu, przede wszystkim u pacjentów ciężko niedożywionych, cierpiących z powodu anoreksji, posiadających niski wskaźnik masy ciała (BMI) i regularnie pijących alkohol. Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku u osób w stanach obniżonego poziomu glutationu (takich jak posocznica). Przyjmowanie paracetamolu może zwiększyć ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej (jej objawy to m.in.: głębokie, szybkie i utrudnione oddychanie, uczucie mdłości, występowanie wymiotów i utrata apetytu, ogólnie złe samopoczucie – jeśli takie objawy wystąpią jednocześnie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem). Lek może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie stężenia glukozy we krwi. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem lub farmaceutą. Szczególnie ważne jest, aby z lekarzem skonsultować się, jeśli są stosowane takie leki jak: inne leki zawierające paracetamol; inhibitory monoaminooksydazy (MAO) stosowane m.in. w depresji i chorobie Parkinsona – jednoczesne stosowanie tych leków z paracetamolem może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę, paracetamol można zastosować nie wcześniej niż po 14 dniach po zaprzestaniu stosowania inhibitora MAO; metoklopramid i domperydon (leki stosowane w leczeniu nudności i wymiotów), ponieważ mogą nasilać działanie paracetamolu; kolestyramina (stosowana w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu), ponieważ może osłabiać działanie paracetamolu; leki, które mogą zaburzać czynność wątroby – leki nasenne, przeciwpadaczkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), ryfampicyna (antybiotyk); izoniazyd, zydowudyna, probenecyd stosowany w leczeniu dny moczanowej, gdyż w przypadku jednoczesnego stosowania paracetamolu z probenecydem lekarz zmniejszy dawkę paracetamolu; doustne leki przeciwzakrzepowe (np. warfaryna), gdyż paracetamol nasila działanie tych leków, co zwiększa ryzyko krwawień; salicylamid (stosowany w gorączce i łagodnym bólu), gdyż może opóźniać wydalanie paracetamolu z organizmu; niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy, ibuprofen), gdyż stosowane jednocześnie z paracetamolem zwiększają ryzyko zaburzenia czynności nerek; kofeina, ponieważ nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem. W okresie ciąży lek można stosować wyłącznie, gdy jest to bezwzględnie konieczne, w tym czasie należy przyjmować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę zmniejszającą ból i/lub gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej. Paracetamol przenika do mleka matki w ilościach, które nie mają znaczenia klinicznego, nie ma więc przeciwwskazań, aby stosować go podczas karmienia piersią, jednak zaleca się przyjmować ten lek tylko, gdy jest to naprawdę konieczne. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Lek zawiera mniej niż 1mmol (23mg) sodu w zalecanej jednostce dawkowania, można go uznać za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkich zaburzeń czynności wątroby lub nerek. Nie stosować u osób z chorobą alkoholową.

Działania niepożądane:
U niektórych osób w trakcie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Jeśli wystąpią następujące działania niepożądane, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i bezzwłocznie zgłosić się po pomoc lekarską: obrzęk naczynioruchowy czasem połączony z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy, trudności w oddychaniu, nadmierne pocenie się, nudności, spadek ciśnienia krwi, wstrząs, wstrząs anafilaktyczny (bardzo rzadko); reakcje uczuleniowe, takie jak: wysypka skórna, swędzenie, skóry pokrzywka (rzadko); wysypki skórne lub ciężka reakcja skórna objawiająca się ostrą uogólnioną wysypką krostkową lub pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo pękającymi olbrzymimi pęcherzami podnaskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, złuszczaniem się dużych płatów naskórka i gorączką (bardzo rzadko); problemy z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (bardzo rzadko); sińce lub krwawienia spowodowane trombocytopenią, zaburzeniami płytek krwi, plamicą małopłytkową lub niedokrwistością hemolityczną (rzadko); skłonność do zakażeń i ogólne osłabienie spowodowane przez agranulocytozę (rzadko) lub pancytopenię (bardzo rzadko); zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby, żółtaczka (zażółcenie skóry i białek oczu), martwica wątroby (rzadko), hepatotoksyczność (bardzo rzadko); przedawkowanie i zatrucie (rzadko); niski poziom cukru we krwi (bardzo rzadko); ropomocz, ciężkie uszkodzenie nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek, krew w moczu, niemożność oddania moczu (bardzo rzadko). Inne działania niepożądane – rzadko: zaburzenia krwi w tym leukopenia i zaburzenia czynności szpiku kostnego, depresja, dezorientacja, halucynacje, drżenie, ból głowy, zaburzenia widzenia, obrzęk, ból brzucha, krwawienia z żołądka lub jelit, biegunka, nudności, wymioty, zawroty głowy, złe samopoczucie, gorączka, senność, interakcje z innymi lekami, pocenie się, plamica; częstość nieznana: choroby skóry wywołane przez paracetamol.

Dawkowanie tabletek Paracetamol Biofarm 0,5g:

Stosować według zaleceń lekarza lub według zaleceń na ulotce. Tabletki stosować doustnie, połknąć i popić niewielką ilością płynu – najlepiej przegotowanej wody. Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki. Czas rozpoczęcia działania leku może się opóźnić, jeśli jest stosowany podczas posiłku. Osoby dorosłe, młodzież powyżej 12. roku życia: dawkowanie – stosować jednorazowo 1-2 tabletki (500-1000mg paracetamolu). Dawkę można powtarzać w razie potrzeby, ale nie częściej niż co 4 godziny, można stosować do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek (4000mg paracetamolu). Dzieci od 6. do 12. roku życia: dawkowanie podawać pół lub jedną tabletkę (nie więcej niż 10-15mg paracetamolu/kg masy ciała). Dawkę można powtarzać w razie potrzeby, ale nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 60mg paracetamolu/kg masy ciała/dobę, podawane w dawkach podzielonych. Lek ten nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 6. roku życia. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. W sytuacji, gdy po 3 dniach nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy się skontaktować z lekarzem. Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku. Nie przyjmować dawki większej niż zalecana.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Paracetamol Biofarm 0,5g x 6 tabletek

2015-09-22

Jak żyć z nadwrażliwością na salicylany?

Jak żyć z nadwrażliwością na salicylany?

Niezbyt wielu z nas wie, że istnieje coś takiego jak nadwrażliwość na salicylany. Osoby będące uczulone na salicylany mają z tym jednak bardzo duży problem. Bo wbrew pozorom ich ograniczenia nie dotyczą tylko spożywania leków ale nawet niektórych owoców, warzyw, soków, słodyczy. Muszą być naprawdę bardzo ostrożne. Zobaczmy więc, co może zaszkodzić osobom nadwrażliwym na salicylany.

pixel