NICORETTE COOLMINT 2mg x 20 tabletek do ssania

  • Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Nicorette Coolmint 2mg jest nikotyna. Lek stosuje się u osób palących papierosy, u których uzależnienie od nikotyny można określić jako niskie. Lek do stosowania u osób dorosłych.
  • NICORETTE COOLMINT 2mg x 20 tabletek do ssania
Producent: Johnson&Johnson
Kod produktu: 19247
Typ preparatu: lek
21,15 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Nicorette Coolmint 2mg:

Substancja czynna: nikotyna. Jedna tabletka do ssania zawiera 2mg nikotyny (w postaci nikotyny z kationitem) oraz pozostałe składniki: rdzeń tabletki – mannitol (E 421), guma ksantan, Winterfresh RDE4-149 suszona rozpyłowo (zawiera gumę arabską (E 414) oraz aromaty mentolu, mięty pieprzowej i eukaliptusa), sodu węglan bezwodny (E 500)(i), sukraloza (E 955), acesulfam potasowy (E 950), magnezu stearynian (E 470b); otoczka – hypromeloza (E 464), Winterfresh RDE4-149 (zawiera aromaty mentolu, mięty pieprzowej i eukaliptusa), tytanu dwutlenek (E171), sukraloza (E 955), Sepifilm Gloss (zawiera hypromelozę (E 464), celulozę mikrokrystaliczną (E 460), krzemian glinowo-potasowy (E 555) i tytanu dwutlenek (E 171), acesulfam potasowy (E 950), polisorbat 80 (E433).

Działanie Nicorette Coolmint 2mg:

Lek z niższą dawką nikotyny dedykowany osobom palącym o niskim stopniu uzależnienia od papierosów. Produkt leczniczy Nicorette Coolmint 2mg wskazany jest do stosowania przy całkowitym rzuceniu palenia lub przy stopniowym zmniejszaniu wypalanych papierosów przed całkowitym rzuceniem palenia. Lek łagodzi głód nikotynowy i inne objawy odstawienne, które pojawiają się przy próbach rzucenia nałogu. Lek w postaci łatwych do stosowania tabletek do ssania. Dla zwiększenia skuteczności leczenia zaleca się korzystać również ze wsparcia psychoterapeutycznego.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Nicorette Coolmint 2mg wskazany do stosowania u palaczy o niskim stopniu uzależnienia, co oznacza osoby, które wypalają pierwszego papierosa po czasie dłuższym niż 30 minut po przebudzeniu lub osoby, które wypalają dziennie mniej niż 20 papierosów.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Skład bez cukru. Stosowanie leku u młodzieży od 12. do 17. roku życia oraz u kobiet w okresie ciąży i laktacji może odbywać się wyłącznie ze wskazania lekarza. Lek można uznać za wolny od sodu, zawiera mniej niż 1mmol sodu (23mg) w jednej tabletce do ssania.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować u osób, które nigdy nie paliły papierosów.

Działanie niepożądane Nicorette Coolmint 2mg:

W trakcie przyjmowania leku u niektórych osób wystąpić mogą działania niepożądane, przy czym niektóre z nich mogą mieć związek z odstawieniem nikotyny: drażliwość, agresja, zniecierpliwienie lub frustracja, uczucie niepokoju, niepokój ruchowy lub trudności w koncentracji, budzenie się w nocy lub zaburzenia snu, zwiększony apetyt lub zwiększenie masy ciała, złe samopoczucie, chęć zapalenia papierosa (głód nikotynowy), obniżona częstość rytmu serca, krwawienie dziąseł lub owrzodzenie jamy ustnej, zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie, kaszel, ból gardła, zatkany nos lub wyciek z nosa, zaparcia. W sytuacji, gdy wystąpią następujące działania niepożądane należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem: częstość nieznana – pokrzywka (zaburzenie skórne charakteryzujące się obecnością swędzących, wypukłych lub zaczerwienionych plam), obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności z oddychaniem, trudności z połykaniem. Większość działań niepożądanych występuje we wczesnej fazie stosowania leku. W trakcie pierwszych kilku dni leczenia może pojawić się podrażnienie w jamie ustnej i w gardle, jednak większość osób adaptuje się do leczenia z ustąpieniem tego objawu w trakcie kontynuowania terapii. Inne działania niepożądane: bardzo często – kaszel, bóle głowy, czkawka, nudności (mdłości), podrażnienie gardła, jamy ustnej i języka; często: reakcje miejscowe (np. uczucie pieczenia, zapalenie jamy ustnej, zmiany odczuwania smaku), uczucie zimna, ciepła i mrowienia na skórze, suchość w jamie ustnej lub zwiększone wydzielanie śliny, uczucie niestrawności, ból lub dyskomfort w jamie brzusznej, wymioty, wzdęcia lub biegunka, zgaga, uczucie zmęczenia, nadwrażliwość (alergia); niezbyt często: dolegliwości w obrębie nosa, takie jak niedrożność, kichanie, świszczący oddech (skurcz oskrzeli) lub uczucie większego wysiłku podczas oddychania niż normalnie (duszność), ucisk w gardle, zaczerwienienie skóry lub zwiększone pocenie, reakcje w obrębie jamy ustnej, takie jak uczucie mrowienia jamy ustnej, zapalenie języka, owrzodzenie jamy ustnej, uszkodzenie błony śluzowej jamy ustnej lub zmiana brzmienia głosu, ból jamy ustnej i gardła, odbijanie, kołatanie serca (palpitacje), przyspieszenie rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, szybkie i nieregularne bicie serca, które może być leczone z zastosowaniem odpowiedniej terapii, wysypka i/lub swędzenie skóry, niezwykłe sny, dyskomfort i ból w klatce piersiowej, osłabienie, złe samopoczucie; rzadko: trudności w przełykaniu, zmniejszone czucie w jamie ustnej, odruch wymiotny; częstość nieznana: niewyraźne widzenie, zwiększone wytwarzanie łez, suchość w gardle, dyskomfort w obrębie żołądka, ból warg, zaczerwienienie skóry.

Dawkowanie tabletek do ssania Nicorette Coolmint 2mg:

Lek należy stosować według wskazań lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tabletkę do ssania umieść w jamie ustnej, pozostaw do całkowitego rozpuszczenia. Tabletkę należy przesuwać w jamie ustnej cały czas w trakcie jej rozpuszczania (do 20 minut). Nie rozgryzać i nie połykać w całości tabletki. Gdy tabletka znajduje się w ustach, nie pić i nie jeść. Osoby powyżej 18. roku życia: leczenie zaleca się rozpocząć od 8-12 tabletek na dobę. Tabletkę należy stosować w chwili pojawienia się chęci zapalenia papierosa. Lek w taki sposób można stosować maksymalnie przez 6 tygodni, po tym czasie należy stopniowo zmniejszać liczbę stosowanych tabletek. Gdy dobowa dawka zostanie zredukowana do 1-2 tabletek, należy całkowicie odstawić lek. W sytuacji, gdy po rzuceniu palenia pojawia się potrzeba zapalenia papierosa, można ponownie zastosować tabletkę. Jeśli potrzeba stosowania leku utrzymuje się przez okres dłuższy niż 9 miesięcy, zaleca się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel