METAFEN ZATOKI x 20 tabletek

  • METAFEN ZATOKI działa na bazie ibuprofenu i chlorowodorku pseudoefedryny. Dzięki temu łagodzi stany zapalne, obniża temperaturę ciała i działa przeciwbólowo. Udrażnia jamy nosowe i ułatwia spływanie wydzieliny z zatok.
  • METAFEN ZATOKI x 20 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 22826
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
10,54 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Każda tabletka zawiera: substancje czynne ibuprofen (Ibuprofenum)  - 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum)  - 30 mg oraz substancje pomocnicze powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną bezwodną, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), mannitol, magnezu stearynian. 

Działanie:
Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi niesteroidowy lek przeciwzapalny, czyli ibuprofen. Odpowiada za łagodzenie stanów zapalnych i ograniczenie bólu oraz obniżenie podwyższonej ciepłoty ciała. Ponadto zawiera chlorowodorek pseudoefedryny, który jest aminą sympatykomimetyczną zmniejszającą stopień przekrwienia błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Dzięki temu, że wywołuje skurcz naczyń krwionośnych sprawia, że ograniczony zostaje obrzęk i przekrwienie śluzówki nosa i zatok. W efekcie takiego działania jamy nosowe są udrożnione i możliwe jest usunięcie śluzu zalegającego w zatokach.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku (zwłaszcza NLPZ)
- ciężka niewydolność nerek/wątroby
- choroba wrzodowa żołądka/dwunastnicy
- perforacja bądź krwawienie z przewodu pokarmowego
- poważne nadciśnienie tętnicze
- jaskra
- nadczynność tarczycy
- przerost gruczołu krokowego
- guz chromochłonny
- polipy nosa
- tachykardia
- dusznica bolesna
- ciężka niewydolność serca
- wiek poniżej 12 roku życia

Wskazania:
Zaleca się podawanie preparatu przy zapaleniu zatok objawiającym się gorączką, niedrożnością, dolegliwościami bólowymi i przekrwieniem błony śluzowej nosa.

Dawkowanie:
Przyjmować doustnie. Osobom dorosłym i młodzieży powyżej 12 roku życia podawać na początku 2 tabl., później można co 4h podawać 1-2 tabl. Maksymalna dawka wynosi 6 tabl./24h.  

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o METAFEN ZATOKI x 20 tabletek

5.00
Liczba opinii: 3
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2014-10-06
W moim przypadku ulga po dwóch dniach stosowania - polecam.
Jacek, Nawrotów
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2014-08-22
Rzeczywiście na zatoki działa idealnie - to kolejny lek jaki stosowaliśmy i jedyny, który faktycznie coś dawał. Polecam.
Irena, Aleksandrów
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2014-07-18
Bardzo często mam problemy z zatokami, biorę te tabletki raz na miesiąc zazwyczaj i rzeczywiście po dwóch-trzech dniach problemu już nie ma. To jeden z kolejnych leków na zatoki jakie próbowałem - przy poprzednich nie było efektów.
Mariusz, Pancerzyn
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel