IBUPROFEN LGO 200mg x 60 tabletki powlekane pojemnik

  • IBUPROFEN LGO to jeden z doustnych preparatów należących do kategorii NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe.
  • IBUPROFEN LGO 200mg x 60 tabletki powlekane pojemnik
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
9,19 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum), powidon, skrobie żelowaną kukurydziana, celulozę mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobie sodowa (typ A), krzemionkę koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, otoczkę: Aqua Polish P white 010.28 (hypromeloza, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E 171)).

Działanie:
Lek występuje w postaci tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Zawiera niesteroidowy lek przeciwzapalny, którym jest ibuprofen. Charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym i w związku z tym powoduje obniżenie podwyższonej temperatury ciała. Ponadto łagodzi stany obrzękowe i dolegliwości bólowe różnego pochodzenia o nasileniu słabym oraz umiarkowanym.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku bądź inne środki z grupy NLPZ
- jednoczesne stosowanie innych NLPZ, także inhibitorów COX-2
- skaza krwotoczna
- wrzody żołądka i (bądź) dwunastnicy, z perforacją bądź krwawieniem (również te będące skutkiem przyjmowania NLPZ)
- niewydolność wątroby, nerek albo serca
- krwawienie z naczyń mózgowych bądź inne czynne krwawienie
- III trymestr ciąży
- podawanie dzieciom poniżej 12 roku życia.

Wskazania:
Lek wskazany jest u osób cierpiących z powodu bólu o nasileniu małym albo przeciętnym – bólu głowy, bólu menstruacyjnym, bólach reumatycznych, bólach mięśniowo-stawowych podczas przeziębienia. Polecany także przy podwyższonej temperaturze ciała.

Sposób użycia:
Stosować doustnie. U osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 2 tabl., a jeżeli jest taka potrzeba można podawać 1-2 tabl. w odstępie 4h. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabl./24h.  

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel