OFTENSIN krople do oczu

  • OFTENSIN GUTT. to lek działający na bazie timololu, który przyczynia się do skutecznego obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Ma postać kropli przeznaczonych do stosowania miejscowego.
  • OFTENSIN krople do oczu
Producent: Polpharma
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
maleinian timololu (Timololi maleas)

Wskazania:
Preparat należy stosować w przypadku podwyższonego ciśnienia śródgałkowego u osób z nadciśnieniem ocznym oraz długotrwałą jaskrą z otwartym kątem przesączania.

Działanie:
Produkt ma postać kropli do oczu przeznaczonych do stosowania miejscowego. Stanowi ?-niewybiórczy preparat adrenolityczny, blokujący receptory ?1- i ?2-adrenergiczne, pozbawiony wewnętrznej czynności sympatykomimetycznej. Nie wykazuje właściwości depresyjnych wobec mięsienia sercowego. Odpowiada za miejscowe działanie znieczulające. Ogranicza produkcję płynu wewnątrzgałkowego, powoduje spadek ciśnienia śródgałkowego oraz wzrost odpływu naczynio-twardówkowego. Nie oddziałuje na nastawność oka i średnicę źrenicy. Przy przewlekłym aplikowaniu tymololu dochodzi do pojawienia się u części pacjentów osłabienia reakcji na leczenie. Pierwsze efekty terapeutyczne wynikające ze stosowania leku, obserwuje się po 10-30 min od wkropienia, a najwyższy spadek ciśnienia wewnątrzgałkowego ma miejsce po 1-2 h i utrzymuje się prawie dobę.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- schorzenia, którym towarzyszy nadreaktywność oskrzeli (także astma oskrzelową i ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc)
- bradykardia zatokowa
- zespół chorego węzła zatokowego
- blok zatokowo-przedsionkowy
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. i IIIst., bez rozrusznika serca
- wstrząs kardiogenny
- zaburzenia pracy serca

Dawkowanie Oftensin:
Stosować miejscowo. Na początku zaleca się aplikowanie 1 kropli 0,25% roztworu tymololu do worka spojówkowego chorego oka albo oczu x 2/24h. Jeżeli efekt terapeutyczny nie jest zadowalający, należy zastosować 1 kroplę 0,5% roztworu tymololu do chorego oka albo oczu x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel