VOLULYTE 6% FRESENIUS roztwór do infuzji

  • VOLULYTE to preparat przywracający ilość płynu w łożysku naczyniowym do stanu wystarczającego właściwe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.
  • VOLULYTE 6% FRESENIUS roztwór do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
hydroksyetyloskrobia, elektrolity (hydroxyethylamylum, electrolytum)

Wskazania:
Leczenie hipowolemii spowodowane nagłą utratą krwi, gdy leczenie krystaloidami nie jest wystarczające.

Działanie:
Syntetyczny koloid do leczenia osoczozastępczego. Istniejąca w preparacie hydroksyetyloskrobia uzyskiwana jest ze skrobi kukurydzianej i ma poziom podstawienia ok. 9:1. W leku zawarta jest izotoniczna kombinacja jonów: sodu, potasu, magnezu, chlorkowych i octanowych. Octan jest metabolizowalnym anionem, który jest utleniany w różnych organach i ma działanie alkalizujące. Dodatkowo lek zawiera zredukowaną ilość chlorków, dzięki czemu przeciwdziała rozwinięciu się kwasicy metabolicznej, szczególnie kiedy wymagane jest podanie dużej dawki infuzji lub u pacjentów, u których istnieje ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- zaburzenia czynności nerek lub terapia nerkozastępcza
- sepsa
- oparzenia
- krwotok wewnątrzczaszkowy lub mózgowy
- chorzy w stanie krytycznym
- przewodnienie
- odwodnienie
- obrzęk płuc
- hiperkaliemia
- ciężka hipernatremia lub ciężka hiperchloremia
- zastoinowa niewydolność serca
- ciężkie zaburzenia krzepnięcia
- pacjenci po przeszczepie narządów

Dawkowanie VOLULYTE 6% FRESENIUS:
Dożylnie w postaci infuzji. Maksymalna dawka dobowa wynosi 30 ml/kg mc. Należy stosować możliwie najmniejszą skuteczną dawkę. Leczenie należy prowadzić z ciągłym monitorowaniem hemodynamiki tak, by przerwać infuzję, gdy tylko odpowiednie parametry hemodynamiczne zostaną osiągnięte. Nie wolno przekroczyć maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Dorośli: stosowanie preparatów zawierających HES należy ograniczyć do początkowego okresu przywracania objętości płynów śródnaczyniowych, z maksymalnym okresem podawania do 24 h. Początkowe 10-20 ml należy podawać powoli, prowadząc ścisłą obserwację chorego tak, aby jak najszybciej wykryć ewentualną reakcję anafilaktoidalną/anafilaktyczną. Dawka dobowa i szybkość infuzji zależą od objętości utraconej przez chorego krwi, od utrzymania lub przywrócenia prawidłowych parametrów hemodynamicznych oraz od hemodylucji.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel