VOLTAREN czopki

  • VOLTAREN jest lekiem o działaniu przeciwreumatycznym, przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zawarty w leku diklofenak w postaci czopków jest szybko przyswajany przez organizm.
  • VOLTAREN czopki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
diklofenak sodowy (diclofenacum natricum)

Wskazania:
Leczenie zapalnych lub zwyrodnieniowych chorób reumatycznych: reumatoidalnego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowej stawów, zapalenia stawów kręgosłupa, zespołów bólowych związanych ze zmianami w kręgosłupie; ostrych napadów dny; bólów pooperacyjnych i spowodowanych urazami; stanów bólowych i zapalnych w ginekologii. Środek pomocniczy w ostrych i bolesnych zakażeniach gardła, ucha lub nosa.

Działanie:
Niesteroidowe działanie przy stanach zapalnych i gorączkowych, odczówaniu bólu oraz przy reumatyźmie. Hamowanie biosyntezy prostaglandyn. Diklofenak jest uwalniany i przyswajany w równej ilości o przedłużonym uwalnianiu, osiągane stężenia maksymalne są jednak mniejsze niż po podaniu doustnych tabletek dojelitowych. Pokarm może opóźnić działąnie terapeutyczne ale bez wpływu na wchłanianie i dostępność biologiczną. Diklofenak łączy się z białkami osocza w 99,7%, głównie z albuminami (99,4%). Przenika do płynu maziowego, gdzie maksymalne stężenie występuje po 2-4 h od osiągnięcia maksymalnego stężenia w osoczu. T0,5 w fazie eliminacji z płynu maziowego wynosi 3-6 h. Po 2 h od osiągnięcia wartości maksymalnych w osoczu, wartości stężenia substancji czynnej w płynie maziowym, są większe niż w osoczu i pozostają większe aż przez 12 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na diklofenak lub pozostałe składniki preparatu
- choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy
- ciężka niewydolność wątroby, nerek i serca
- krwawienie lub perforacja
- leki hamujące syntezę prostaglandyn
- III trymestr ciąży
- zapaleni odbytnicy lub odbytu

Dawkowanie Voltaren czopki:
Doodbytniczo. Czopki należy aplikować nie przekraczając dobowej dawki 150mg dla osób dorosłych. Zaleca się stosowanie leku w mniejszych dawkach 2-3 razy na dobę. Przy długotwałym stosowaniu dobowa dawka nie powinna przekraczać 100mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel