NIKO-LEK Mint 4mg x 24 gumy do żucia

  • Niko-Lek gumy lecznicze o smaku miętowym z 4mg nikotyny - dawka dla osób dorosłych uzależnionych od nikotyny, wypalających więcej niż 20 papierosów w ciągu doby. Niko-Lek to guma dla osób pragnących zredukować nałóg bądź całkowicie porzucić palenie.
  • NIKO-LEK Mint 4mg x 24 gumy do żucia
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 25032
Typ preparatu: lek
19,90 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Nikotyna 4mg w postaci 26,5mg nikotyny z kationitem.

Działanie:
Niko-Lek to guma lecznicza zawierająca dawkę nikotyny dostosowaną do rozmiaru nałogu - dawka 4mg to propozycja dla osób wypalających więcej niż 20 papierosów dziennie. Niko-Lek guma lecznicza, skutecznie zastąpi chęć sięgnięcia po papierosa w czasie, gdy nie możesz zapalić - jako substytut papierosa lub kiedy chcesz skutecznie ograniczyć rozmiar nałogu i w rezultacie całkowicie od niego odejść. Niccorex guma lecznicza posiada przyjemny, orzeźwiający smak mięty. Skutecznie pomaga niwelować skutki głodu nikotynowego, dostarczając organizmowi palacza stopniowo uwalnianą podczas żucia nikotynę.

Zastosowanie:
Niko-Lek guma lecznicza, skutecznie łagodzi objawy odstawienia palenia tytoniu oraz zmniejsza głód nikotynowy u osób planujących rzucić palenie tytoniu lub je ograniczyć, dążąc do całkowitego wyjścia z nałogu. Przeciwdziała nawrotowi palenia u osób zdecydowanych do rzucenia palenia.

Dawkowanie i sposób podawania:
Gumy są przeznaczone dla palaczy, którzy palą 20 lub więcej papierosów dziennie lub wcześniej nie zdołali rzucić palenia za pomocą gumy leczniczej zawierającej 2 mg nikotyny. Początkowo należy przyjmować 4 mg nikotyny (1 gumę leczniczą) co 1-2 godziny. W większości przypadków wystarczająca jest dawka 32-48 mg nikotyny (8-12 gum leczniczych) dziennie. Nie należy zażywać więcej niż 64 mg nikotyny (16 leczniczych gum do żucia) na dobę. Gdy guma stosowana jest w celu ograniczenia palenia, nie należy przyjmować więcej niż 48 mg nikotyny (12 leczniczych gum do żucia) na dobę. 

Rzucenie palenia tytoniu:
Czas leczenia ma charakter indywidualny, ale zwykle wynosi 3 miesiące. Po upływie tego czasu należy stopniowo zmniejszać liczbę zużywanych gum. Leczenie należy przerwać, gdy dzienna dawka została zmniejszona do 4-8 mg nikotyny (1-2 gum leczniczych). Gumę można zażywać kiedykolwiek pojawi się chęć zapalenia papierosa.

Ograniczenie palenia:
Produkt Niko-Lek Mint należy stosować w czasie pomiędzy wypalanymi papierosami w celu zmniejszenia łaknienia tytoniu i w ten sposób wydłużenia czasu bez palenia. Papierosy powinny być stopniowo zastępowane gumami leczniczymi z nikotyną. Jeśli w ciągu 6 tygodni leczenia nie udało się ograniczyć liczby wypalanych papierosów co najmniej o połowę, należy zasięgnąć porady profesjonalisty. Należy podjąć próbę rzucenia palenia, kiedy tylko pojawi się motywacja ku temu, ale nie później niż 4 miesiące od rozpoczęcia przyjmowania leku. W tym celu należy stopniowo zmniejszać liczbę stosowanych gum do żucia z nikotyną, na przykład zmniejszając liczbę o jedną gumę co 2-5 dni. Jeżeli w ciągu 4 miesięcy od rozpoczęcia leczenia nie jest możliwa zdecydowana próba zerwania z nałogiem, należy zasięgnąć porady profesjonalisty. Nie zaleca się regularnego stosowania produktu przez okres dłuższy niż 6 miesięcy. W niektórych przypadkach dłuższy okres stosowania leku może być konieczny w celu uniknięcia nawrotu palenia. Niewykorzystane gumy należy zachować na wypadek nagłego pojawienia się głodu nikotynowego.

Technika żucia:
Podanie na śluzówkę jamy ustnej. Gumy Niccorex nie należy żuć jak zwykłej gumy do żucia. Żucie gumy w sposób szybki i ciągły, powoduje zbyt szybkie uwalnianie nikotyny. Może to powodować dyskomfort (np. zgagę i czkawkę).

1. Żuj gumę Niccorex powoli, aż poczujesz wyraźny smak bądź lekkie mrowienie.
2. Wtedy przerwij żucie i zatrzymaj gumę w ustach między dziąsłem a policzkiem dopóki smak
i/lub uczucie mrowienia znikną
3. Następnie zacznij żuć ponownie do momentu poczucia wyraźnego smaku lub uczucia lekkiego
mrowienia.
4. Powtarzaj tę czynność przez około 30 minut. 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel