DIAZIDAN tabletki

  • DIAZIDAN jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm. Poprzez swoje działanie zwiększa wrażliwość komórek na insulinę, obniża poziom cukru we krwi i zwiększa wydzielanie insuliny. Posiada zastosowanie w diabetologii.
  • DIAZIDAN tabletki
Producent: Pharmaswiss
Kategoria:Cukrzyca
Skład: gliklazyd
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
gliklazyd (gliclazidum)

Wskazania:
Leczenie cukrzycy typu 2 - nie zależnej od insuliny, gdy ćwiczenia fizyczne oraz dieta nie pomagają utrzymać odpowiednie stężenie glukozy we krwi.

Działanie:
Preparat hipoglikemiczny zaliczany do klasy pochodnych sulfonylomocznika drugiej generacji. Gliklazyd przeciwdziała powstawaniu zakrzepów w mikrowłośniczkach poprzez zmniejszanie agregacji i adhezji płytek krwi oraz zwiększaniu uwalniania aktywatora plazminogenu. Za działanie hipoglikemizujące gliklazydu, szczególnie po dłuższym czasie zażywania, odpowiedzialne jest także uwrażliwianie przez niego wątroby i tkanek obwodowych na insulinę. Sposób zwiększania wytwarzania insuliny nie jest dokładnie zbadany. Badania wykazały, że po związaniu leku przez receptor dochodzi do zablokowania czynności kanałów ATP/K+ w błonie komórkowej komórek beta oraz wypływu potasu z komórki. Wywołuje to depolaryzację, napływ wapnia do wnętrza komórki, następnie związanie wapnia z kalmoduliną, aktywację kinazy oraz uwolnienie ziarnistości zawierającej insulinę w skutek egzocytozy. Ponadto gliklazyd bniża ilość glukozy we krwi poprzez bezpośrednia stymulację uwalniania insuliny z czynnych komórek beta wysp trzustki, głównie w fazie pierwszej wytwarzania.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na gliklazyd lub inne składniki preparatu
- powikłania cukrzycy (stany przedśpiączkowe, śpiączka cukrzycowa, ketonuria, kwasica)
- ciężka niewydolność nerek i wątroby
- ciąża i okres karmienia piersią
- stany znacznie zwiększonego zapotrzebowania na insulinę (wysoka gorączka, ciężkie zakażenia, urazy i zabiegi chirurgiczne)
- cukrzyca typu 1 (insulinozależna, cukrzyca typu młodzieńczego)

Dawkowanie Diazidan:
Doustnie. Standardowa dawka wynosi: do 160 mg raz na dobę, do 320 mg 2x na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel