PROGRAF koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

  • Prograf jest preparatem immunosupresyjnym o właściwościach zmniejszających aktywność naturalnego systemu obronnego organizmu. Stosowany jest u pacjentów w celu zapobiegnięcia odrzucenia przeszczepu narządu.
  • PROGRAF koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Producent: Astellas
Kategoria:Odporność
Skład: takrolimus
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
takrolimus (tacrolimusum)

Wskazania:
- w sytuacjach odrzucania przeszczepu u biorców alogenicznych przeszczepów wątroby, nerki lub serca
- w przypadkach odrzucenia przeszczepu alogenicznego opornego na terapię innymi immunosupresyjnymi produktami leczniczymi.

Działanie:
Środek immunosupresyjny z grupy makrolidów, inhibitor kalcyneuryny. Prawdopodobnie na poziomie molekularnym w działaniu takrolimusu udział bierze wiązanie z białkiem cytozolu (FKBP12), odpowiedzialne za wewnątrzkomórkową kumulację leku. W szczególności takrolimus zatrzymuje tworzenie się cytotoksycznych limfocytów, które są głównie odpowiedzialne za odrzucanie przeszczepu. Takrolimus hamuje aktywację komórek T i proliferację komórek B zależną od wspomagających komórek T, a także tworzenie się limfokin (takich jak interleukiny-2, -3 oraz ?-interferon) oraz ekspresję receptora interleukiny-2. Kompleks FKBP12-takrolimus swoiście i kompetycyjnie wiąże się z kalcyneuryną i ją wstrzymuje, co prowadzi do zależnego od wapnia zatrzymania dróg przesyłania sygnału dla komórek T, przeciwdziałając przez to transkrypcji i aktywacji genów limfokin. U ludzi dystrybucję takrolimusu po wlewie dożylnym opisywano jako dwufazową. W układzie krążenia takrolimus silnie wiąże się z erytrocytami

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na takrolimus lub inne makrolidy oraz na pozostałe składniki preparatu (szczególnie na olej rycynowy polioksyetylowany uwodorniony lub podobne substancje)

Dawkowanie Prograf koncentrat:
Stosowanie leku jest możliwe wyłącznie w odpowiednich warunkach, gdy pacjent jest pod stałą obserwacją wyszkolonego personelu medycznego. Dawka jest ustalana indywidualnie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel