IBUMAX 400mg x 30 tabletek

  • Produkt leczniczy Ibumax 400mg zawiera w swoim składzie ibuprofen, czyli substancję czynną, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
  • IBUMAX 400mg x 30 tabletek
Producent: Vitabalans
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
8,03 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibumax 400mg:

Substancja czynna: ibuprofen. Jedna tabletka zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: skrobia żelowana, kukurydziana, hypromeloza, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, sodu laurylosiarczan, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna, otoczka – hypromeloza, makrogol 4000, polidekstroza, tytanu dwutlenek (E171).

Działanie Ibumax 400mg:

Ibumax 400mg to produkt leczniczy do stosowania w przypadku bólu lub gorączki. Lek wykazuje potrójne działanie – przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Każda tabletka zawiera 400mg ibuprofenu – substancji czynnej należącej do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibumax 400mg wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia (nasilenie słabe lub umiarkowane) np.: ból zębów, ból głowy, migrena, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle odczuwane podczas grypy i przeziębienia, bóle miesiączkowe, a także do leczenia stanów podgorączkowych różnego pochodzenia: w przebiegu przeziębienia, grypy i innych chorób zakaźnych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Należy chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy omówić z lekarzem możliwość zastosowanie leku w pierwszych 6 miesiącach ciąży oraz w okresie laktacji.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku czynnej lub przebytej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, perforacji lub krwawienia (także związanego ze stosowaniem NLPZ), skazy krwotocznej, ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca. Nie stosować w przypadku, gdy wcześniej po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały objawy alergii (np. katar, pokrzywka, astma oskrzelowa). Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży. Nie stosować poniżej 12. roku życia. Nie stosować równocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (w tym również inhibitorami COX-2).

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Działania niepożądane występujące niezbyt często – ból głowy, niestrawność, nudności, ból brzucha, pokrzywka, świąd. Działania niepożądane występujące rzadko – biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych. Działania niepożądane występujące bardzo rzadko – smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, perforacja; pojedyncze przypadki depresji, reakcji psychotycznych, szumów usznych, jałowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych; zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy, zaburzenia czynności wątroby, nieprawidłowe wskaźniki w morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy i krtani, duszność, zaburzenia rytmu serca, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli). U pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi podczas leczenia ibuprofenem notowano pojedyncze przypadki objawów aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja). Stosowanie ibuprofenu może wiązać się z nieznacznym wzrostem ryzyka ataku serca lub udaru.

Dawkowanie tabletek Ibumax 400mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Dorośli, dzieci powyżej 12. roku życia: dawka jednorazowa to jedna tabletka. Dawkę jednorazową można powtarzać co 4 godziny, przy czym maksymalna dobowa dawka to trzy tabletki, czyli 1200mg ibuprofenu. Nie stosować dłużej niż przez 3 dni bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel