Ibum Express 0,4g x 24 kapsułki

  • Ibum Ekspress to lek wykorzystujący doskonale znaną substancję przeciwzapalną i przeciwbólową – ibuprofen. Wygodne kapsułki pozwolą szybko i skutecznie usunąć ból oraz zwalczyć stany zapalne i gorączkę.
  • Ibum Express 0,4g x 24 kapsułki
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 9467
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
13,75 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna w 1 kapsułce: ibuprofen – 400mg. Substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E104, błękit patentowy E 131 (barwniki).

Działanie:
Niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) nie tylko łagodzi stany zapalne, ale również działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Ta trójkierunkowość jest wynikiem blokowania enzymu (cyklooksygenazy prostaglandynowej, inaczej COX), który przekształca niektóre substancje obecne w organizmie w prostaglandyny. Duże powinowactwo ibuprofenu do COX sprawia, że Ibum Ekspress zwalcza ból już po kilkunastu minutach. Lek skutecznie łagodzi stany zapalne, przyspieszając ich leczenie. Dodatkowo działanie przeciwgorączkowe pozwala wspomóc objawowe leczenie przeziębienia i grypy.

Zastosowanie:
Ibum Express polecany jako środek przeciwzapalny i przeciwgorączkowy w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy oraz jako produkt przeciwbólowy.

Informacje dodatkowe:
Przechowywać poza zasięgiem dzieci.

Przeciwwskazania:
Nie należy przyjmować w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu; choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy; perforacji i krwawienia, w tym po stosowaniu NLPZ; ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca; u osób, u których stwierdzona alergię na kwas acetylosalicylowy lub inne NLZP (objawy: zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy); zaburzeń krzepnięcia i skazy krwotocznej; naczyniowo-mózgowego lub innego czynnego krwawienia; małopłytkowości. Nie stosować w III trymestrze ciąży oraz w trakcie przyjmowania innych niesteroiowych leków przeciwzapalnych (w tym inhibitorów COX-2), u pacjentów odwodnionych (ciężkie odwodnienie wywołane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów) oraz u dzieci poniżej 12. roku życia.

Sposób użycia:
Dzieci powyżej 12. roku życia i dorośli: przyjmować 1 kapsułkę dawki początkowej. Kolejne dawki w razie potrzeby powtarzać co 3-6 godzin. Nie przekraczać 3 kapsułek (1200mg) ibuprofenu na dobę. Jeśli objawy nie ustępują po 3 dniach stosowania, dalsze przyjmowanie leku należy skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel