Modafen Grip x 24 tabletek

  • Modafen Grip dzięki zawartości ibuprofenu wyraźnie redukuje odczyny zapalne i związane z nimi ból oraz gorączkę. Fenylefryna wykazuje właściwości ograniczające przekrwienie śluzówki nosa.
  • Modafen Grip x 24 tabletek
Producent: Zentiva
Kod produktu: 27531
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
20,55 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
1 tabl. zawiera 200 mg ibuprofenu i 5 mg fenylefryny chlorowodorku. Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, powidon 30, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy50 ,hypromeloza 2910/5 makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E171)

Działanie:
Modafen Grip to preparat leczniczy działający na bazie ibuprofenu i chlorowodorku fenylefryny. Chlorowodorek fenylefryny znany jest z tego, że wyraźnie zmniejsza stopień przekrwienia błony śluzowej nosa. Skutkuje to zdecydowanym ograniczeniem obrzęku nosa i złagodzeniem ucisku, który uznawany jest za przyczynę bólu głowy. Ibuprofen to jeden z NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Przede wszystkim więc działa przeciwzapalnie i dzięki temu łagodzi inne dolegliwości związane z występowaniem stanu zapalnego, takie jak: ból czy gorączka. Modafen Grip ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki leku albo inne NLPZ
- nadciśnienie tętnicze
- choroba niedokrwienna serca
- zaburzenia wydolności serca
- tachykardia
- choroba wrzodowa żołądka bądź dwunastnicy
- ciąża i okres laktacji
- retencja moczu
- nadczynność tarczycy
- skaza krwotoczna
- jaskra z wąskim kątem przesączania

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia przy objawach przeziębienia bądź grypy, szczególnie jeśli towarzyszy im uczucie zatkanego nosa.

Dawkowanie:
Stosować doustnie.  U osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia zazwyczaj przyjmuje się 2 tabl. co 8h. Nie należy stosować więcej niż 6 tabl./24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel