Hexvix proszek i rozpuszczalnik do sporządzenia roztworu do podania do pęcherza moczowego

  • Hexvix to preparat wykorzystywany do diagnozowania zmian nowotworowych występujących w obrębie pęcherza moczowego. Działa na bazie substancji czynnej o nazwie heksylu aminolewulinianu chlorowodorek.
  • Hexvix proszek i rozpuszczalnik do sporządzenia roztworu do podania do pęcherza moczowego
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
heksylu aminolewulinianu chlorowodorek (hexylis aminolevulinatis hydrochloridum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w ramach diagnostyki mającej na celu wykrywanie zmian nowotworowych pęcherza moczowego.

Działanie:
Lek zaliczany jest do grupy preparatów diagnostycznych. W jego skład wchodzi heksyl aminolewulinianu, którego podanie we wlewce do pęcherza przyczynia się do wewnątrzkomórkowego magazynowania porfiryn w zmianach chorobowych w ścianie pęcherza. Wspominane związki charakteryzują się fotoatywnością i fluoryzowaniem. Wyraźnie emitują światło czerwone po wzbudzeniu światłem niebieskim. W efekcie można zaobserwować światło czerwone świadczące o występowaniu zmian przednowotworowych i nowotworowych o charakterze złośliwym oraz światło niebieskie – emitowane przez zdrowe tkanki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- porfiria
- stosowanie u kobiet w wieku rozrodczym

Dawkowanie Hexvix:
Cytoskopię powinien wykonywać lekarz posiadający odpowiednie doświadczenie w tym zakresie. Przed jej rozpoczęciem wskazane jest opróżnienie pęcherza moczowego. U osób dorosłych (w tym pacjentów w wieku zaawansowanym): podawać dopęcherzowo przez cewnik 50 ml roztworu o stężeniu 8 mmol/l. Płyn w pęcherzu powinien być zatrzymany przez prawie 1 godzinę. Po opróżnieniu pęcherza, w ciągu blisko 60 minut zaleca się rozpoczęcie cytoskopii w świetle niebieskim.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel