Efferalgan czopki doodbytnicze 300mg x 10 sztuk

  • Czopki doodbytnicze Efferalgan zawierające aż 300mg paracetamolu to lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Czopki można stosować u dzieci już od 4. roku życia.
  • Efferalgan czopki doodbytnicze 300mg x 10 sztuk
Producent: Upsa
Kod produktu: 7068
Przechowywanie: temperatura pokojowa
9,43 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
1 czopek o masie 1,3g zawiera substancję czynną – paracetamol – 300mg oraz substancje pomocnicze: półsyntetyczne glicerydy.

Działanie:
Substancją aktywną czopków Efferalgan jest paracetamol. Jest to składnik o potwierdzonym działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym i wysokim stopniu bezpieczeństwa. Skuteczność produktu gwarantuje wysoka dawka aż 300mg, natomiast jego postać, czyli czopka doodbytniczego, sprawia, że substancja działa szybko.

Zastosowanie:
Efferalgan czopki doodbytnicze 300mg to lek przeznaczony do stosowania w gorączce oraz do objawowego leczenia stanów grypopodobnych i przeziębienia oraz bólów różnego pochodzenia.

Informacje dodatkowe:
W okresie ciąży i karmienia piersią zastosowanie możliwe za zgodą lekarza. Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30st. C.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Około 5% pacjentów z nadwrażliwością na pochodne kwasu acetylosalicylowego może również być uczulona na paracetamol. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, choroby alkoholowej, ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek. Nie zaleca się stosowania czopków w przypadku biegunki.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania mogą wystąpić działania niepożądane (z reguły bardzo rzadko): złe samopoczucie, obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych, reakcje nadwrażliwości, częstoskurcz, biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, trombocytopenia, leukopenia, neutropenia.

Dawkowanie:
Do stosowania doodbytniczego. Dzieci: dawkę należy ustalić w zależności do masy ciała (dziecko o masie ciała ok. 15-24kg, wiek około 4-9 lat – 1 czopek, w razie potrzeby co 6 godzin). Nie stosować więcej niż 4 czopki na dobę. Zalecana dawka dobowa to 60mg/kg masy ciała – należy ją stosować w 4 dawkach podzielonych po 15mg/kg masy ciała co 6 godzin. Dorośli i dzieci powyżej 50kg: całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4g na dobę. Bez konsultacji z lekarzem nie można stosować dłużej niż 10 dni u pacjentów dorosłych, a 3 dni u dzieci.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel