Paracetamol 500mg x 20 tabletek

  • Substancją czynną leku jest paracetamol, w dawce 500mg w jednej tabletce. Paracetamol Aflofarm to produkt leczniczy wskazany do stosowania w przypadku różnego rodzaju bólów oraz gorączki.
  • Paracetamol 500mg x 20 tabletek
Producent: Aflofarm
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
4,07 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
1 tabletka zawiera substancję czynną: paracetamol – 500mg oraz substancje pomocnicze: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy.

Działanie:
Paracetamol to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest bezpieczny do stosowania, nie powoduje podrażnień oraz uszkodzeń śluzówki żołądka, a także nie wpływa na proces krzepnięcia krwi.

Zastosowanie:
Lek Paracetamol 500mg wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu bólu o słabym lub umiarkowanym nasileniu. Wskazaniem są: bóle głowy, mięśni, kości, stawów, zębów, bóle stomatologiczne, chirurgiczne, miesiączkowe oraz gorączka w przebiegu grypy lub przeziębienia.

Informacje dodatkowe:
Nie stosować równolegle z innymi produktami zawierającymi paracetamol. Nie przyjmować dawek większych niż zalecane. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych niezwłocznie przerwać stosowanie. Stosując lek nie należy spożywać alkoholu. Zachować ostrożność u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy, osób z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby oraz u osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Kobiety w ciąży i karmiące piersią koniecznie powinny skontaktować się z lekarzem przez przyjęciem leku. Przechowywać poza zasięgiem dzieci.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia oraz u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek lub wątroby, z wirusowym zapaleniem wątroby, z chorobą alkoholową.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania mogą wystąpić działania niepożądane, zaleca się wówczas natychmiastowe przerwanie stosowania: reakcja uczuleniowa (wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączone z obrzękiem warg, języka, gardła lub twarzy, utrudniającym oddychanie); obrzęk naczynioworuchowy (nagły obrzęk twarzy, kończyn lub stawów bez świądu i bólu); trudności w oddychaniu, świszczący oddech (napad astmy oskrzelowej); zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka (żółte zabarwienie skóry i białkówki oka). Pozostałe działania niepożądane: świąd; rumień; pokrzywka; wysypka; duszność; pocenie się; obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, aż do objawów wstrząsu (stan kliniczny spowodowany niedotlenieniem ważnych dla życia narządów); nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka (żółte zabarwienie skóry i białkówki oka); małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi – większe ryzyko krwawienia i powstawania siniaków); agranulocytoza, granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów – jednego z rodzaju białych krwinek, powodujące większą podatność na zakażenia); methemoglobinemia (krew traci zdolność przenoszenia tlenu do komórek organizmu, co prowadzi do zasinienia skóry i łatwego męczenia się); kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek.

Dawkowanie:
Tabletki doustne. Stosować zgodnie z zaleceniami, w przypadku wątpliwości skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Przyjmować popijając wodą. Dorośli, młodzież od 12. roku życia: jednorazowa dawka to 1-2 tabletki. Jeśli zajdzie taka potrzeba można dawki powtarzać co 4-6 godzin, jednak nie częściej niż 4 razy na dobę. Maksymalnie przyjmować 8 tabletek na dobę. Dzieci od 6. do 12. roku życia: jednorazowa dawka to pół tabletki, dawkę można powtarzać co 4-6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę. Stosowanie bez konsultacji lekarskiej nie powinno trwać dłużej niż 10 dni (działanie przeciwbólowe), 3 dni (działanie przeciwgorączkowe) lub 2 dni (objawy przeziębienia).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel