Paracetamol zawiesina 120mg/5ml o smaku pomarańczowym 150g

  • Niemowlętom i dzieciom powinno się podawać leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe specjalnie dla nich dostosowane. Paracetamol zawiesina 120mg/5ml to bezpieczny produkt leczniczy o pysznym smaku pomarańczowym.
  • Paracetamol zawiesina 120mg/5ml o smaku pomarańczowym 150g
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 28594
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,09 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancją czynną leku jest paracetamol. 5ml zawiesiny zawiera 120mg paracetamolu. Pozostałe składniki to: sacharoza, guma ksantan (E 415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sacharyna sodowa (E 954), sodu benzoesan (E 211), sodu pirosiarczyn (E 223), aromat pomarańczowy, woda oczyszczona.

Działanie:
Lek Paracetamol ma postać zawiesiny doustnej o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Przeznaczony jest do stosowania u dzieci i niemowląt od 3. miesiąca życia. Forma zawiesiny o smaku pomarańczowym zdecydowanie ułatwia podawanie leku dziecku.

Zastosowanie:
Lek Paracetamol zawiesina 120mg/5ml o smaku pomarańczowym wskazany do stosowania w przypadku gorączki, różnego rodzaju bólów (po zabiegach chirurgicznych, łagodne lub umiarkowane bóle głowy, ból towarzyszący wyrzynaniu się ząbków), reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy). Do stosowania od 3. miesiąca życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub wirusowego zapalenia wątroby, ciężkiej niewydolności nerek lub choroby alkoholowej. Nie stosować u niemowląt poniżej 3. miesiąca życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania mogą pojawić się objawy niepożądane: zaburzenia krwi i układu chłonnego (zmniejszenie liczby płytek krwi, leukocytów), zaburzenia żołądka i jelit (wymioty, nudności, biegunka), zaburzenia układu immunologicznego (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).

Dawkowanie:
Do stosowania doustnego. Przed każdym użyciem należy wstrząsnąć butelką. O ile lekarz nie zaleci innego dawkowania, zwyczajowa dawka wynosi 10-15mg na kilogram masy ciała. Na ulotce informacyjnej znajduje się tabelka wiekowa ułatwiająca dobranie dawki do wieku/masy ciała dziecka. W razie konieczności pojedynczą dawkę można powtarzać co 4-6 godzin, przy czym maksymalnie 4 razy na dobę. Bez konsultacji z lekarzem nie zaleca się podawać dłużej niż 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel