Ibuprom RR 400mg x 12 tabletek

  • Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym w postaci tabletek powlekanych. Ibuprom RR w każdej tabletce zawiera aż 400mg ibuprofenu, czyli substancji czynnej.
  • Ibuprom RR 400mg x 12 tabletek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 29192
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
10,88 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna tabletka zawiera: substancję czynną – ibuprofen – 400mg oraz substancje pomocnicze: skład rdzenia tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, utwardzony olej roślinny, krospowidon, talk, krzemionka koloidalna bezwodna; skład otoczki tabletki: laktoza jednowodna, hypromeloza 15 cP (HPMC 2910 – E 464), tytanu dwutlenek (E 171), Makrogol (PEG 4000), karmin (koszenila E 120), tlenek żelaza żółty (E 172), tlenek żelaza czarny (E 172).

Działanie:
Substancja czynna leku Ibuprom RR jest pochodną kwasu propionowego, należy ona do grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Działanie to jest efektem hamowania syntezy prostaglandyn.

Zastosowanie:
Lek Ibuprom RR 400mg wskazany do stosowania w leczeniu bólów różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu. Są to: bóle głowy, również migrena, bóle zębów, bóle okolicy krzyżowej, bóle mięśniowo-stawowe, nerwobóle, bolesne miesiączki, a także gorączka towarzysząca przeziębieniu lub grypie.

Informacje dodatkowe:
Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Kobiety w ciąży powinny skontaktować się z lekarzem zanim zażyją lek Ibuprom RR. Koniecznie trzeba powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych lekach (np. leki przeciwnadciśnieniowe, moczopędne, zmniejszające krzepliwość).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną – ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), pozostałe substancje pomocnicze zawarte w leku. Nie stosować u osób, u których po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego (także innych NLPZ) kiedykolwiek zaobserwowano: objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; u osób z chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), perforacją lub krwawieniem, także występującymi po zastosowaniu NLPZ; u osób ze skazą krwotoczną; u osób z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; u osób, które przyjmujących równocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, również inhibitory COX-2 (zwiększa to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku Ibuprom RR mogą wystąpić objawy niepożądane. Niezbyt często: ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy; bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia; obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych. Bardzo rzadko: smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna; choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku; w pojedynczych przypadkach: depresja, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu); zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania; nieprawidłowości morfologii krwi (anemia i niedokrwistość, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza). Pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa); rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia , hipotensja, wstrząs; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli; u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) w trakcie stosowania ibuprofenu odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych (sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja).

Dawkowanie:
Lek przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami na ulotce informacyjnej. Stosować doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: zażywać 1 tabletkę co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki (1200mg ibuprofenu). Nie zwiększać zalecanej dawki. W przypadku osób w podeszłym wieku nie jest wymagana specjalna modyfikacja dawkowania. Bez konsultacji z lekarzem nie przyjmować przez okres dłuższy niż 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Ibuprom RR 400mg x 12 tabletek

2020-01-10

Migrena - jak radzić sobie z bardzo silnym bólem głowy?

Migrena - jak radzić sobie z bardzo silnym bólem głowy?
Migrenę zwykło traktować się jak silniejszy ból głowy, jednak migrena to bardzo poważne schorzenie neurologiczne, które nie może być ignorowane! Medycyna nadal nie poznała dokładnych mechanizmów odpowiadających za ten paraliżujący ból, a i leczenie migreny również nie należy do najłatwiejszych. Osoby, które cierpią na bóle migrenowe, muszą wprowadzić do swojego codziennego życia określone działania profilaktyczne oraz wyposażyć swoją apteczkę w odpowiednie leki.
pixel