Alerdes roztwór doustny 0,5mg/ml 60ml

  • Lek przeciwhistaminowy Alerdes w postaci roztworu doustnego 0,5mg/ml. Za jego lecznicze działanie odpowiada substancja czynna – desloratadyna. Co ważne, lek nie powoduje uczucia senności.
  • Alerdes roztwór doustny 0,5mg/ml 60ml
Kod produktu: 29392
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,51 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Alerdes roztwór doustny:

1ml roztworu zawiera substancję czynną desloratadynę – 0,5mg oraz substancje pomocnicze: sodu cytrynian, sorbitol ciekły, sukraloza, kwas cytrynowy bezwodny, glikol propylenowy, hypromeloza, aromat Tutti Frutti płynny, woda oczyszczona.

Działanie Alerdes roztwór doustny:

U osób, które borykają się z objawami alergii – zapaleniem śluzówki nosa lub pokrzywką – zaleca się stosowanie leku Alerdes. Zawarta w nim substancja czynna – desloratadyna charakteryzuje się działaniem przeciwhistaminowym. Preparat pomaga kontrolować reakcję alergiczną, a także jej objawy, pozwala to normalnie funkcjonować w ciągu dnia oraz ułatwia spokojny sen w nocy.

Zastosowanie Alerdes roztwór doustny:

Lek Alerdes roztwór doustny 0,5mg/ml wskazany do stosowania w łagodzeniu objawów towarzyszących alergicznemu zapaleniu błon śluzowych nosa (np. uczulenie na roztocza, katar sienny) – swędzenie nosa i podniebienia, wydzielina z nosa, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Wskazaniem do stosowania leku są również objawy pokrzywki i świąd skóry. Do stosowania u dorosłych, młodzieży oraz u dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Zaleca się konsultację z lekarzem w przypadku zaburzeń czynności nerek. Lek zawiera sorbitol. Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania do stosowania Alerdes:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną (desloratadynę) lub na substancje pomocnicze zawarte w leku, a także na loratadynę. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia, u kobiet w ciąży oraz u karmiących piersią.

Działania niepożądane:
Objawy niepożądane, które mogą wystąpić podczas stosowania leku: często – zmęczenie, ból głowy, suchość w jamie ustnej; bardzo rzadko – ciężkie reakcje alergiczne, szybkie bicie serca, zawroty głowy, wymioty, nudności, niepokój połączony z nadaktywnością ruchową, bóle mięśniowe, bóle brzucha, rozstrój żołądka, wysypka, omamy, senność, zapalenie wątroby, nieregularne bicie serca, kołatanie serca, biegunka, bezsenność, drgawki, nieprawidłowe wyniki badań czynności wątroby; częstość nieznana – nietypowe osłabienie, zażółcenie skóry (i/lub gałek ocznych), nadwrażliwość skóry na promienie ultrafioletowe i słoneczne, zmiana w sposobie bicia serca.

Dawkowanie Alerdes roztwór doustny:

Stosować doustnie, według zaleceń lekarza. Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez niego. Dawkę połknąć i popić wodą. Dzieci od 6. do 11. roku życia: dawka dobowa – 5ml (2,5mg). Lekarz może zmniejszyć lub zwiększyć dawkę w przypadku nadwagi lub niedowagi. Dzieci powyżej 12. roku życia, młodzież, dorośli: dawka dobowa – 10ml (5mg). Roztwór odmierzać dołączoną strzykawką. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować dłużej niż 10 dni. Gdy po 3 dniach stosowania leku objawy nie słabną lub się zaostrzają, należy udać się na kontrolę do lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel