Etopiryna Extra x 10 tabletek

  • Etopiryna Extra to skuteczny lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Jego skuteczność wynika z połączenia aż trzech substancji czynnych: kwasu acetylosalicylowego, paracetamolu oraz kofeiny.
  • Etopiryna Extra x 10 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 29757
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
6,01 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancje czynne leku w jednej tabletce: kwas acetylosalicylowy – 250mg, paracetamol – 200mg, kofeina – 50mg. Pozostałe składniki: skrobia kukurydziana; celuloza mikrokrystaliczna; olej rycynowy uwodorniony; tlenek glinu, prażony.

Działanie:
Wieloskładnikowy produkt leczniczy Etopiryna Extra polecany jest ze względu na swoje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, które zapewnia kwas acetylosalicylowy oraz paracetamol. Ich działanie przeciwbólowe dodatkowo nasila zawarta w leku kofeina.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Etopiryna Extra wskazany do stosowania w przypadku bólu głowy, w tym bólu migrenowego, a także innych rodzajów bólów o umiarkowanym nasileniu, szczególnie o pochodzeniu zapalnym.

Informacje dodatkowe:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Podczas stosowania leku nie wolno pić alkoholu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub nadwrażliwości na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, której towarzyszy skurcz oskrzeli, nieżyt nosa, pokrzywka, wstrząs. Nie stosować u osób z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, gorączką sienną lub obrzękiem błony śluzowej nosa. Nie stosować w przypadku: czynnej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, stanów zapalnych lub krwawienia z przewodu pokarmowego; ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca; zaburzeń rytmu serca; bezsenności; zaburzeń krzepnięcia krwi (nie stosować także u osób leczonych jednocześnie środkami przeciwzakrzepowymi); pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; pacjentów przyjmujących równocześnie metotreksat w dawkach 15 mg tygodniowo (lub większych). Nie stosować u kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią, u dzieci poniżej 16. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych mogą wystąpić działania niepożądane: zaburzenia krwi i układu chłonnego: małopłytkowość, niedokrwistość wskutek mikrokrwawień z przewodu pokarmowego, niedokrwistość hemolityczna u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leukopenia, agranulocytoza, eozynopenia, methemoglobinemia, trombocytopenia, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego; zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości: świąd, wysypka, pokrzywka, rumień, zespół Stevensa-Johnsona, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, wstrząs; zaburzenia układu nerwowego: ból głowy, bezsenność; zaburzenia oka: zaburzenia widzenia; zaburzenia ucha i błędnika: szumy uszne, zaburzenia słuchu, zawroty głowy, odwracalna utrata słuchu, szum i dzwonienie w uszach są pierwszymi objawami zatrucia salicylanami; zaburzenia serca i zaburzenia naczyniowe: obrzęki, nadciśnienie, niewydolność serca; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: obrzęk płuc pochodzenia pozasercowego, skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; zaburzenia żołądka i jelit: niestrawność, zgaga, uczucie pełności lub pieczenia w nadbrzuszu, nudności, wymioty, biegunka, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, perforacje, zapalenie trzustki, owrzodzenie żołądka występuje u 15% pacjentów długotrwale przyjmujących kwas acetylosalicylowy; zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby (szczególnie u pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, toczniem rumieniowatym układowym, gorączką reumatyczną lub chorobą wątroby w wywiadzie), przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy, fosfatazy alkalicznej i stężenia bilirubiny; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wykwity skórne różnego rodzaju, świąd, rzadko pęcherze lub plamica, zgłaszano bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych; zaburzenia nerek i dróg moczowych: białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, nefropatia z martwicą brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek, w przypadku przedawkowania: znaczne obniżenie klirensu kreatyniny lub ostra martwica kanalików nerkowych z zaburzeniami czynności nerek; zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: gorączka.

Dawkowanie:
Zaleca się stosować zgodnie z wytycznymi lekarza lub wskazówkami na ulotce. Przyjmować doustnie po posiłku, popijać dużą ilością wody. Dorośli, młodzież powyżej 16. roku życia: 1-2 tabletki 3 razy na dobę. Zaleca się stosować najmniejszą skuteczną dawkę preparatu. Maksymalna dawka dobowa – 6 tabletek. Jest to lek do stosowania doraźnego, bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni, przy utrzymujących się objawach konieczna jest wizyta u lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel