Ketesse 25 x 10 tabletek

  • Dobry lek przeciwbólowy? Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź – Ketesse! Tabletki z trometamolem deksketoprofenu działają szybko, skutecznie eliminując ból różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu.
  • Ketesse 25 x 10 tabletek
Producent: Menarini
Kod produktu: 30424
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,15 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancją czynną leku jest trometamol deksketoprofenu. 1 tabletka powlekana zawiera 36,90 mg trometamolu deksketoprofenu, co odpowiada 25 mg deksketoprofenu. Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, glicerolu distearynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek, glikol propylenowy, makrogol 6000.

Działanie:
Lek Ketesse 25 to lek przeciwbólowy, który zaliczany jest do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Łagodzi on ból o różnej etiologii.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ketesse 25 przeznaczony do objawowego leczenia bólu różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym stopniu nasilenia (m.in. ból mięśni, ból miesiączkowy, ból zęba).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej (nieprzekraczającej 30 st. C). Lek przechowywać w opakowaniu zewnętrznym, chronić tabletki przed bezpośrednim oddziaływaniem światła.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ. Nie zażywać w przypadku, gdy u pacjenta: w przeszłości występowały napady astmy, ostry alergiczny nieżyt nosa, polipy nosa, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, oczu, warg, języka lub zespół zaburzeń oddechowych) lub świszczący oddech po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ; występuje aktualnie lub występowała w przeszłości choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z żołądka lub jelit, a także przewlekłe problemy trawienne; występowało krwawienie z żołądka lub jelit albo perforacje wywołane przyjęciem NLPZ; występują choroby jelit z przewlekłym stanem zapalny (choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego); występuje ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby, umiarkowana lub ciężka niewydolność nerek; występuje nadmierna skłonność do krwawień lub zaburzenia krzepnięcia. Nie stosować w czasie ciąży, laktacji oraz u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

Działania niepożądane:
Lek Ketesse może wywołać następujące działania niepożądane: często: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, niestrawność. Niezbyt często: zawroty głowy (pochodzenia błędnikowego), senność, zaburzenia snu, nerwowość, bóle głowy, kołatanie serca, zaczerwienienie twarzy, zaburzenia żołądkowe, zaparcia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, wzdęcia z oddawaniem gazów, wysypka, zmęczenie, ból, odczuwanie gorączki i dreszczy, złe samopoczucie. Rzadko: choroba wrzodowa żołądka, krwawienie lub perforacja wrzodu trawiennego (może objawiać się krwawymi wymiotami lub czarnymi stolcami), omdlenia, nadciśnienie tętnicze, zwolnienie częstości oddechów, gromadzenie wody w kończynach i obrzęki obwodowe (np. spuchnięte kostki), obrzęk gardła, utrata apetytu (jadłowstręt), nieprawidłowe czucie, swędząca wysypka, trądzik, zwiększone pocenie się, ból pleców, zwiększone oddawanie moczu, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia gruczołu krokowego, nieprawidłowe wskaźniki czynności wątroby (testy krwi), uszkodzenie komórek wątroby (zapalenie wątroby), ostra niewydolność nerek. Bardzo rzadko: reakcje anafilaktyczne (ostre reakcje nadwrażliwości, mogące prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego), owrzodzenie skóry, warg, oczu i okolic narządów płciowych (zespół Stevens-Johnsona i zespół Lyella), obrzęk twarzy lub obrzęk warg i gardła (obrzęk naczynioruchowy), duszność spowodowana skurczem mięśni oddechowych (skurcz oskrzeli), krótki oddech, przyspieszony rytm serca, obniżone ciśnienie krwi, zapalenie trzustki, nieostre widzenie, szumy uszne, reakcje nadwrażliwości skóry i nadwrażliwość skóry na światło, swędzenie, uszkodzenie nerek, zmniejszona liczba białych krwinek (neutropenia), zmniejszona liczba płytek krwi (małopłytkowość). W przypadku wystąpienia wysypki skórnej lub jakiegokolwiek ubytku błon śluzowych natychmiast przerwać stosowanie. Stosowanie leków z grupy NLPZ może prowadzić do zatrzymania płynów i obrzęków, zwiększenia ciśnienia krwi oraz niewydolności serca.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zwykle zalecana dawka dobowa to 1 tabletka co 8 godzin, przy czym całkowita dawka dobowa nie powinna być większa niż 3 tabletki. W przypadku bólu ostrego zalecane jest stosowanie leku na pusty żołądek (na minimum 30 minut przed jedzeniem), co zwiększa wchłanianie leku. Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel