Alerdes 5mg x 10 tabletek

  • Produkt leczniczy Alerdes 5mg to preparat o działaniu przeciwhistaminowym zawierający desloratadynę. Jest zalecany do stosowania u osób z objawami alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa lub objawami pokrzywki.
  • Alerdes 5mg x 10 tabletek
Kod produktu: 31159
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
8,48 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Alerdes 5mg:

Jedna tabletka zawiera: substancję czynną: desloratadyna – 5mg oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka tabletki Opadry Blue 03A30735: hypromeloza 6 cP, tytanu dwutlenek (E171), celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, indygotyna (E132).

Działanie Alerdes 5mg:

Zawarta w tabletkach Alerdes 5mg desloratadyna jest lekiem przeciwhistaminowym. Produkt leczniczy pomaga kontrolować reakcję alergiczną, a także łagodzić jej objawy. Alerdes 5mg nie wywołuje senności, jego działanie utrzymuje się przez cały dzień.

Zastosowanie Alerdes 5mg:

Produkt leczniczy Alerdes 5mg wskazany do stosowaniu w leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej (swędzenie podniebienia, swędzenie, kichanie, wydzielina z nosa; łzawienie i zaczerwienienie oczu). Lek można stosować również w przypadku pokrzywki i związanego z nią świądu skóry.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Należy zachować ostrożność w przypadku osób z zaburzeniami czynności nerek.

Przeciwwskazania do stosowania Alerdes 5mg:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku: desloratadynę, składnik pomocniczy, a także na loratadynę. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie leku w okresie ciąży i laktacji nie jest zalecane.

Działania niepożądane:
Stosowaniu leku mogą towarzyszyć działania niepożądane. Często (dorośli i młodzież): zmęczenie, ból głowy, suchość w jamie ustnej. Dorośli (bardzo rzadko): ciężkie reakcje alergiczne, przyspieszone bicie serca, wymioty, zawroty głowy, bóle mięśniowe, niepokój z nadmierną aktywnością ruchową, bóle brzucha, rozstrój żołądka, wysypka, senność, omamy, zapalenie wątroby, nieregularne bicie serca, kołatanie serca, nudności, biegunka, bezsenność, drgawki, nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby; (częstość nieznana) nietypowe osłabienie, zażółcenie skóry i/lub gałek ocznych, zwiększona wrażliwość skóry na słońce i promieniowanie UV, zmiana w sposobie bicia serca. Dzieci (często): gorączka, biegunka, bezsenność; (częstość nieznana): wolne bicie serca, zmiana w sposobie bicia serca. W przypadku wystąpienia ciężkich reakcji alergicznych (problemy w oddychaniu, świszczący oddech, pokrzywka, obrzęk, swędzenie) należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku oraz jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Dawkowanie leku Alerdes 5mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według opisu na ulotce. Młodzież powyżej 12. roku życia, dorośli: przyjmować jedną tabletkę na dobę, popijając wodą. Można zażywać niezależnie od posiłków. W przypadku braku poprawy po trzech dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji lekarskiej nie stosować dłużej niż 10 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel