Laremid 2mg x 20 tabletek

  • Silnie działający lek przeciwbiegunkowy – Laremid 2mg przeznaczony jest do stosowania przy ostrej i przewlekłej biegunce. Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym jest loperamidu chlorowodorek.
  • Laremid 2mg x 20 tabletek
Producent: Polfa Warszawa
Kod produktu: 31188
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
13,27 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna tabletka zawiera: substancję czynną: loperamidu chlorowodorek – 2mg oraz pozostałe składniki pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, kwas stearynowy.

Działanie:
Laremid 2mg to lek przeciwbiegunkowy, którego działanie utrzymuje się przez około 24 godziny. Mechanizm jego działania polega na wydłużeniu czasu przejścia pokarmu przez przewód pokarmowy, równocześnie zmniejszając ilość wydalanej wody oraz elektrolitów. Redukuje on także konieczność natychmiastowego wypróżniania. W efekcie zmniejsza się liczba oraz częstotliwość wypróżnień.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Laremid 2mg wskazany do stosowania w objawowym leczeniu ostrej lub przewlekłej biegunki. Lek można stosować celem zredukowania liczby oraz objętości stolców, a także zwiększenia ich konsystencji u osób z wytworzoną przetoką jelita krętego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zawiera laktozę, dlatego osoby z nietolerancją niektórych cukrów muszą zachować ostrożność. Kobiety w okresie ciąży oraz laktacji powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania, jednak bez wyraźnego zalecenia lekarskiego nie zaleca się stosowania leku, szczególnie w pierwszym trymestrze. Podczas stosowanie leku należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów lub przy obsłudze maszyn, gdyż preparat może powodować zmęczenie, zawroty głowy lub senność, a także utratę świadomości.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Nie stosować w przypadku: ostrej czerwonki (nasilona biegunka z krwią z wysoką gorączką), wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ostrej biegunki wywołanej przez chorobotwórcze bakterie lub rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy, które powiązane jest ze stosowaniem antybiotyków. Przeciwwskazaniem są sytuacja, gdy należy unikać zwolnienia perystaltyki jelit, gdyż istnieje ryzyko ciężkich powikłań np. niedrożności jelit, rozszerzenia okrężnicy lub toksycznego rozszerzenia okrężnicy. W przypadku zaparć lub wzdęcia brzucha należy bezzwłocznie odstawić lek.

Działania niepożądane:
Podczas przyjmowania leku mogą u niektórych wystąpić działania niepożądane. Przy wystąpienia nagłego obrzęku twarzy, warg, gardła, wystąpienia wysypki, silnego podrażnienia, zaczerwienienia, pęcherzy, nadżerek na skórze, w jamie ustnej, oczach, narządach płciowych, wystąpienia gorączki oraz bólów stawów, złuszczania skóry oraz nudności, wymiotów, bólu brzucha, silnego wzdęcia (mogących być objawem osłabienia czynności ruchowej jelit) należy zaprzestać bezzwłocznie stosowania leku oraz zaleca się natychmiastową konsultację lekarską. Inne działania niepożądane: często: bóle głowy, zaparcia, wzdęcia nudności; niezbyt często: senność, zawroty głowy, bóle brzucha, dyskomfort w jamie brzusznej, suchość w jamie ustnej, wymioty, niestrawność, ból w nadbrzuszu; rzadko: reakcje nadwrażliwości, reakcje anafilaktyczne, reakcje anafilaktoidalne, obrzęk naczynioruchowy, utrata świadomości, obniżony poziom świadomości, zaburzenia koordynacji ruchowej, zwiększenie napięcia mięśniowego, niedrożność jelita (również porażenna niedrożność jelita), rozszerzenie okrężnicy (również toksyczne rozszerzenie okrężnicy), wzdęcie brzucha, wysypka pęcherzowa, świąd, pokrzywka, zatrzymanie moczu, zmęczenie.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami na ulotce. Ostra biegunka: dawka początkowa: dorośli – 2 tabletki; dzieci – 1 tabletka, następnie po każdym wolnym stolcu jedna tabletka. Maksymalna dawka dobowa to 8 tabletek u dorosłych, u dzieci maksymalną dawkę dobową należy ustalić w zależności od masy ciała (3 tabletki na 20kg masy ciała na dobę). Jeśli po 48 godzinach objawy nie ustępują należy skontaktować się z lekarzem. Biegunka przewlekła: dawka początkowa: dorośli – 2 tabletki na dobę; dzieci – 1 tabletka na dobę. Dawkę można później modyfikować, do momentu uzyskania efektu w postaci 1-2 normalnych stolców na dobę, co z reguły osiągane jest poprzez stosowania dawki podtrzymującej wynoszącej 1-6 tabletek na dobę. Maksymalna dawka dobowa – tak jak w przypadku ostrej biegunki. Nie stosować leku długotrwale bez ustalenia przyczyny przewlekłej biegunki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Laremid 2mg x 20 tabletek

2018-07-10

Pocztówki znad muszli klozetowej - jak wakacyjna biegunka zniszczyła urlop?

Pocztówki znad muszli klozetowej - jak wakacyjna biegunka zniszczyła urlop?
Wreszcie nadszedł Twój długo wyczekiwany urlop, potrzebujesz tych kilku dni beztroski, aby odreagować ciężkie chwile w pracy i naładować akumulatory przed kolejnym starciem z szarą rzeczywistością. Jesteś zdeterminowana, nie pozwolisz, aby cokolwiek zniszczyło Ci wyjazd! Jednak już pierwszego dnia odczuwasz złowrogi dyskomfort i niestety większość urlopu spędzasz w toalecie! Oczywiście można szukać pozytywów zaistniałej sytuacji, w końcu z wakacji wrócisz o kilka kilo lżejsza... ale czy nie lepiej byłoby oszczędzić sobie kłopotu i zawczasu zabezpieczyć się przed wakacyjną biegunką?
pixel