Ibuprofen Teva Max 400mg x 10 tabletek

  • Ból przeszkadza Ci w normalnym funkcjonowaniu? A może dopadła Cię gorączka? Skutecznym rozwiązaniem twoich problemów będą tabletki Ibuprofen Teva Max. Substancja czynna należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  • Ibuprofen Teva Max 400mg x 10 tabletek
Producent: Teva
Kod produktu: 31750
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
6,01 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna – ibuprofen. Jedna tabletka zawiera: 400mg ibuprofenu, co odpowiada 684mg ibuprofenu z lizyną oraz substancje pomocnicze: rdzeń: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, magnezu stearynian, otoczka: hypromeloza 6 mPa, makrogol 6000, glicerol 85 %.

Działanie:
Ibuprofen Teva Max 400mg w postaci tabletek to lek, który powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce. Produkt leczniczy zawiera ibuprofen, czyli substancję należącą do niesteroidowych leków zapalnych, która charakteryzuje się właściwościami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi. Tabletki polecane do krótkotrwałego leczenia bólu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprofen Teva Max 400mg wskazany do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia (20kg) oraz dorosłych w krótkotrwałym leczeniu bólów głowy, zęba, bólów menstruacyjnych, ostrych migrenowych bólów głowy z aurą lub bez aury o stopniu intensywności od łagodnych do umiarkowanych oraz w krótkotrwałym leczeniu gorączki.

Informacje dodatkowe:
Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie zażywać w przypadku, gdy: po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały duszności, astma, katar, obrzęk, pokrzywka; pojawiały się przypadki niesprecyzowanego zaburzenia tworzenia krwi; w przeszłości lub obecnie u pacjenta występowały nawracające wrzody przełyku pokarmowego i krwawienia (minimum 2 różne epizody owrzodzeń lub krwawień); w przeszłości po leczeniu NLPZ występowały u pacjenta krwawienia z przewodu pokarmowego lub perforacja wrzodów; występują krwawienia z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienia, występowały ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek albo ciężka niewydolność serca; pojawiają się stany silnego odwodnienia (związanego z wymiotami, biegunką, niedostateczną podażą płynów). Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży oraz u dzieci poniżej 20kg lub w wieku poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, Ibuprofen Teva Max może wywołać działania niepożądane. Działanie niepożądane występujące: często (1 na 10 pacjentów): związane z przewodem pokarmowym – zgaga, ból w nadbrzuszu, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia, niewielkie krwawienia do przewodu pokarmowego (mogących prowadzić sporadycznie do anemii); niezbyt często (1 na 100 pacjentów): reakcje nadwrażliwości, w tym wysypka, świąd, napad astmy (prawdopodobnie ze spadkiem ciśnienia krwi); zaburzenia widzenia – natychmiast przerwać stosowanie; wrzody przewodu pokarmowego, także z krwawieniem i perforacją, zapaleniem błony śluzowej jamy ustnej, z tworzeniem się wrzodów (wrzodziejące zapalenie jamy ustnej), zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego lub choroby Leśniowskiego-Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka; zaburzenia związane z ośrodkowym układem nerwowym – bóle głowy, zawroty, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie; wysypki skórne; rzadko (1 na 1000 pacjentów): szumy uszne, uszkodzenie tkanek nerek (martwica brodawek), wzrost stężenia kwasu moczowego we krwi; bardzo rzadko (1 na 10000 pacjentów): zaburzenia w tworzeniu krwi (początkowo gorączka, ból gardła, rany powierzchowne w obrębie jamy ustnej, objawy przypominające grypę, zwiększone zmęczenie, krwawienie z nosa oraz krwawienie skórne) – natychmiast przerwać stosowanie leku; ostre ogólne reakcje nadwrażliwości; wzrost retencji płynów w tkankach (obrzęki), zwłaszcza u osób z wysokim ciśnieniem krwi lub zaburzoną czynnością nerek, zespół nerczycowy (obrzęk i ostry białkomocz), zapalenie nerek (śródmiąższowe zapalenie nerek), któremu może towarzyszyć ostre zaburzenie czynności nerek – natychmiast przerwać stosowanie leku. Po zastosowaniu ibuprofenu pojawiały się objawy zapalenia opon mózgowych (ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, uczucie drętwienia karku lub zaburzenia świadomości); reakcje psychotyczne, depresja; kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca; wzrost ciśnienia krwi (hipertonia tętnicza); zapalenie przełyku i trzustki; tworzenie się przeponopodobnych zwężeń w obrębie jelita cienkiego i grubego; zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby, szczególnie podczas długotrwałego leczenia, niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby; ostre reakcje skórne, w tym wysypka z zaczerwienieniem i pęcherzami (np.: zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka/zespół Lyella), utrata włosów (łysienie). W razie wystąpienia silnego bólu brzucha, czarnych smolistych stolców, krwawych wymiotów lub ciemnych cząstek przypominających fusy; obrzęku twarzy, języka, gardła, trudności w oddychaniu, przyspieszenia akcji serca, spadku ciśnienia krwi prowadzących do wstrząsu; ciężkich reakcji skórnych: wysypki na całym ciele, złuszczania naskórka, powstawania pęcherzy i złuszczania się skóry należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. Lek może nieznacznie zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniem lekarza lub wskazówkami farmaceuty. Dzieci 6-9 lat (20-29kg) – 1/2 tabletki, maksymalna dawka dobowa: 1 i 1/2 tabletki. Dzieci 10-11 lat (30-39kg) – 1/2 tabletki, maksymalna dawka dobowa: 2 tabletki. Dzieci powyżej 12. roku życia oraz dorośli (powyżej 40kg) – 1/2 tabletki lub 1 tabletka, maksymalna dawka dobowa: 3 tabletki. Pomiędzy kolejnymi dawkami należy zachować 6-godzinną przerwę. Tabletki przyjmować niezależnie od posiłków, popijając dużą ilością wody. Jeśli po 3-4 dniach nie nastąpi poprawa lub objawy nasilą się, koniecznie należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel