Paracetamol 0,5g x 50 tabletek

  • Paracetamol to jedna z najczęściej stosowanych substancji o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy marki Polfa Łódź Paracetamol 0,5g można stosować w leczeniu różnego rodzaju bólu oraz gorączki.
  • Paracetamol 0,5g x 50 tabletek
Producent: Polfa Łódź
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
8,54 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna leku: paracetamol. Jedna tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz pozostałe składniki: sorbitol (170 mg), skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Działanie:
Paracetamol 0,5g to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania paracetamolu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym. Paracetamol jako substancja czynna nie działa przeciwzapalnie, dlatego nie powoduje uszkadzania śluzówki żołądka, nie przyczynia się także do hamowania krzepnięcia lub agregacji płytek krwi, ponadto nie wywołuje innych działań niepożądanych charakterystycznych dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol 0,5g wskazany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, migrena, bóle stawowe i mięśniowe, bóle miesiączkowe, bóle pourazowe, bóle występujące po zabiegach stomatologicznych lub chirurgicznych), a także gorączki (przeziębienie, stany grypopodobne).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. W trakcie stosowania leku nie spożywać alkoholu. Kobiety w ciąży oraz matki karmiące powinny skonsultować z lekarzem możliwość zastosowania leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby oraz u osób z chorobą alkoholową.

Działania niepożądane:
Podobnie jak inne leki, również i ten może wywoływać działania niepożądane. Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi (małopłytkowość), leukocytów (leukopenia, agranulocytoza), powiększenie wątroby. Rzadko: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry. Niezbyt często: wymioty, biegunka.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub według zaleceń lekarza. Dorośli, młodzież powyżej 12. roku życia: o ile lekarz nie zaleci innego dawkowania, należy przyjmować doustnie 1-2 tabletki co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dobowa dawka przy stosowaniu krótkotrwałym (do 3 dni): 8 tabletek. Maksymalna dobowa dawka przy stosowaniu długotrwałym (do 10 dni): 5 tabletek. Przy braku poprawy po 3 dniach stosowania zaleca sie skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel