Sinumedin aerozol do nosa 15ml

  • Zatkany nos i zatoki to uciążliwa dolegliwość. Lek w postaci aerozolu do nosa Sinumedin zawiera mepiraminy maleinian o działaniu przeciwhistaminowym i przeciwalergicznym oraz fenylefryny chlorowodorek, który udrażnia nos i ułatwia oddychanie.
  • Sinumedin aerozol do nosa 15ml
Producent: Aflofarm
Kod produktu: 32926
Przechowywanie: temperatura pokojowa
15,46 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancje czynne: mepiraminy maleinian i fenylefryny chlorowodorek. 1ml aerozolu do nosa zawiera 1,5mg mepiraminy maleinianu i 2,5mg fenylefryny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: glicerol, sodu chlorek, cetalkoniowy chlorek, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, polisorbat 20, wodę oczyszczoną.

Działanie:
Aerozol do nosa Sinumedin to lek zawierający aż dwie substancje czynne – mepiraminy maleinian i fenylefryny chlorowodorek. Mepiramina wykazuje działanie antyhistaminowe i przeciwalergiczne. Fenylefryna redukuje przekrwienie śluzówki nosa i udrażnia nos oraz ujścia zatok przynosowych. Zawarta w leku substancja pomocnicza – chlorek cetalkoniowy – ma właściwości antybakteryjne. Aerozol ułatwia oddychanie i łagodzi katar.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Sinumedin aerozol do nosa wskazany w leczeniu zapalenia zatok przynosowych, nieżytu nosa w przebiegu zapalenia błony śluzowej nosa, w tym nieżytu nosa związanego z alergią.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u dzieci poniżej 6. roku życia. Nie stosować u osób z astmą oraz wysychającym nieżytem nosa.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek Sinumedin aerozol do nosa może wywołać działania niepożądane takie jak tachykardia, kołatanie serca, arytmia; bóle i zawroty głowy, senność, uspokojenie, bezsenność, osłabienie; biegunka, nudności, zaparcia; nadciśnienie; podrażnienie i przekrwienie śluzówki nosa, suchość błon śluzowych.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek zawartych w ulotce. Podawać donosowo. Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: aplikować 2 dawki do każdego otworu nosowego co 4 do 6 godzin. Nie stosować częściej niż 5 razy na dobę. Nie stosować dłużej niż 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel