Ibuprofen Max 400mg x 20 tabletek

  • Ibuprofen Max 400mg to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym. Jego substancją czynną jest ibuprofen, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny wykazujący działanie nie tylko przeciwbólowe i przeciwzapalne, ale również przeciwgorączkowe.
  • Ibuprofen Max 400mg x 20 tabletek
Producent: Polfa Łódź
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
8,11 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna tabletka zawiera: 400mg ibuprofenu jako substancję czynną oraz substancje pomocnicze – rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, talk, dimetykon, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka tabletki – talk, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, czerwień koszelinowa (E124), azorubina (E122), dimetykon.

Działanie:
Niesteroidowe leki przeciwzapalne, do których zaliczany jest ibuprofen to substancje czynne o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Produkt leczniczy Ibuprofen Max 400mg to preparat do stosowania w leczeniu słabego lub umiarkowanego bólu oraz łagodzenia gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprofen Max 400mg wskazany do stosowania w leczeniu bólu słabego lub umiarkowanego – bólu różnego pochodzenia, w tym: bólu głowy (np. ból napięciowy i migrena), bólu zębów, bólów mięśniowych, bólów stawowych i kostnych, nerwobólów, bólów w przebiegu przeziębienia i grypy. Lek wskazany do stosowania w przypadku gorączki różnego pochodzenia oraz przy bolesnym miesiączkowaniu.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Ze względu na zawartość laktozy należy zachować ostrożność u osób z nietolerancją niektórych cukrów. W leku zastosowaną czerwień koszenilową (E 124) oraz azorubinę (E 122), które mogą przyczyniać się do występowania reakcji alergicznej. Podawanie leku kobietom w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz w kobietom w okresie laktacji może się odbywać wyłącznie z zalecenia lekarza.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (szczególnie kwas acetylosalicylowy). Nie stosować w sytuacji, gdy w przeszłości dochodziło do astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu śluzówki nosa, pokrzywki po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innego leku z grupy NLPZ. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek i/lub wątroby; przy chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy (w postaci czynnej lub przebytej), a także w przypadku perforacji lub krwawienia (w tym tych, które występują po przyjęciu NLPZ). Nie stosować przy ciężkiej niewydolności serca (klasa IV wg NYHA), przy ciężkim nadciśnieniu tętniczym, krwawieniu mózgowo-naczyniowym bądź innych krwawieniach czynnych, przy zaburzeniach hematopoezy o nieznanej przyczynie. Nie stosować przy ciężkim odwodnieniu. Nie stosować przy skazie krwotocznej, przy stosowaniu leków przeciwzakrzepowych lub przy równoczesnym stosowaniu innych leków z grupy NLPZ (również inhibitorów COX-2). Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży oraz u młodzieży oraz dzieci poniżej 12. roku życia (o masie ciała poniżej 40kg).

Działania niepożądane:
Podczas przyjmowania leku Ibuprofen Max 400mg mogą wystąpić działania niepożądane, jednak nie u każdego one występują. Podczas stosowania leków z grupy NLPZ notowano występowanie obrzęków, niewydolności serca oraz nadciśnienia tętniczego. Leki z ibuprofenem (stosowanie ibuprofenu w dużych dawkach lub przez dłuży okres czas) może w niewielkim stopniu podwyższać ryzyko zawału serca lub udaru. Działania niepożądane, które występują niezbyt często: wysypka, niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, zaburzenia widzenia, pokrzywka i świąd. Działania niepożądane, które występują rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, depresja, dezorientacja, omamy, bezsenność, zawroty głowy, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, niedowidzenie toksyczne, szumy uszne, zmniejszenie wartości hemoglobiny i hematokrytu, hamowanie agregacji płytek, przedłużony czas krwawienia, zmniejszenie stężenia wapnia w surowicy, zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy. Działania niepożądane, które występują bardzo rzadko: zaburzenia wskaźników morfologii krwi, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, szczególnie u osób w wieku powyżej 65 lat, aseptyczne zapalenie opon mózgowych, obrzęki, dysuria, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia mocznika w surowicy, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi, ciężkie reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs), zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli u pacjentów z istniejącymi chorobami auto-immunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej). Podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja, obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca związana ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach, nadciśnienie tętnicze.

Dawkowanie:
Lek należy przyjmować według zaleceń lekarza bądź zgodnie z informacjami na ulotce. Dawkowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia (o masie ciała powyżej 40kg): dawka początkowa wynosi 400mg ibuprofenu. Dawkę w razie konieczności można powtórzyć, zachowując minimum 6-godzinny odstęp. Maksymalna dobowa dawka ibuprofenu to 1200mg. Migrenowy ból głowy: dawka początkowo wynosi 400mg ibuprofenu, dawkę można powtarzać co 4-6 godzin, przy czym dobowa dawka maksymalna wynosi 1200mg ibuprofenu. Tabletki połykać w całości, popijać wodą. W przypadku dolegliwości przewodu pokarmowego zaleca się przyjmować lek z jedzeniem. Zaleca się stosować lek maksymalnie 2-3 dni w tygodniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel