Ibuprom RR 0,4g x 48 tabletek

  • Ibuprom RR 0,4g w postaci tabletek to produkt leczniczy, który zawiera ibuprofen jako substancję czynną. Lek dzięki właściwościom przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym leczy ból o słabym i umiarkowanym nasileniu.
  • Ibuprom RR 0,4g x 48 tabletek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 33499
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
28,85 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancją czynną leku jest ibuprofen. Jedna tabletka zawiera 400mg ibuprofenu. Substancje pomocnicze to: skład rdzenia tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, olej roślinny, uwodorniony, krospowidon, talk, krzemionka koloidalna bezwodna; skład otoczki tabletki: alkohol poliwynylowy (E 1203), makrogol 3350 (E 1521), tytanu dwutlenek (E 171), talk (E 553b), mieszanina glinu potasu krzemianu (E 555) i tytanu dwutlenku (E 171), wosk Carnauba; skład tuszu do nadruku: szelak glazura ok. 45% (20% estryfikowana) w etanolu, tytanu dwutlenek (E 171), alkohol n-butylowy, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, amonowy wodorotlenek 28% (E 527), symetykon.

Działanie:
Substancją czynną leku Ibuprom RR 0,4g jest ibuprofen, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny. Lek charakteryzuje się działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Ibuprom RR 0,4g wskazany jest w leczeniu gorączki oraz bólów o łagodnym i umiarkowanym nasileniu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprom RR 0,4g wskazany do leczenia ostrych bólów różnego pochodzenia o nasileniu łagodnym i umiarkowanym, w tym: bólów pooperacyjnych, mięśniowych, kostnych, migrenowych i menstruacyjnych oraz bólów głowy, zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobólów, bólów stawów, a także gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej nieprzekraczającej 25st. C.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować u pacjentów, u których w przeszłości po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innego NLPZ wystąpiły kiedykolwiek następujące objawy alergii: katar, pokrzywka, astma oskrzelowa. Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy (czynnej i przebytej) bądź perforacji lub krwawienia, również występujących po zastosowaniu NLPZ. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca; jednocześnie z innymi NLPZ, w tym inhibitorami COX-2 (ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); w III trymestrze ciąży; w przypadku skazy krwotocznej.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek Ibuprom RR może powodować działania niepożądane. Niezbyt częste działania niepożądane: ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd. Rzadkie działania niepożądane: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy; bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia; obrzęki związane z zaburzeniami pracy nerek i dróg moczowych. Bardzo rzadkie działania niepożądane: smoliste stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja (czasem ze skutkiem śmiertelnym); pojedyncze przypadki depresji, reakcji psychotycznych i szumów usznych, jałowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszonej ilości wydalanego moczu, obrzęków, ostrej niewydolności nerek, martwicy brodawek nerkowych, zwiększenia stężenia sodu w surowicy, zaburzeń czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania leku, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia – niedokrwistość, leukopenia – zmniejszenie liczby leukocytów, trombocytopenia – zmniejszenie liczby płytek krwi, pancytopenia – zaburzenie hematologiczne polegające na niedoborze wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi: erytrocytów i trombocytów, agranulocytoza – obniżenie liczby granulocytów). Pierwszymi oznakami są gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, języka, krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli, w przypadku pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi – toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej). Odnotowano także pojedyncze przypadki objawów towarzyszących aseptycznemu zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, w tym: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja. Stosowanie ibuprofenu może nieznacznie podnosić ryzyko wystąpienie ataku serca i udaru.

Dawkowanie:
Stosować według wskazówek zawartych w ulotce lub według zaleceń lekarza. Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 1 tabletka doustnie co 4 do 6 godzin (w leczeniu doraźnym). Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. W przypadku braku poprawy lub nasilenia się objawów należy zgłosić się do lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel