Ibuprom Sport 50mg/g żel 60g

  • Żel Ibuprom Sport 50mg/g to produkt leczniczy wskazy do miejscowego stosowania w przypadku bólów mięśni i stawów oraz bólów pourazowych. Żel jako substancję czynną zawiera lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – ibuprofen.
  • Ibuprom Sport 50mg/g żel 60g
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 33498
Przechowywanie: temperatura pokojowa
19,69 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
Substancją czynną jest ibuprofen. Pozostałe składniki to: alkohol izopropylowy, solketal (2,2-dimetylo-4-hydroksymetylo-1,3dioksalan), poloksamer 407, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha (Miglyol 812), olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, woda oczyszczona.

Działanie:
Żel do stosowania miejscowego Ibuprom Sport 50mg/g jako substancję czynną zawiera ibuprofen, który zaliczany jest do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Mechanizm działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego ibuprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn w obrębie tkanki objętej procesem zapalnym.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprom Sport 50mg/g żel wskazany w miejscowym leczeniu bólów mięśni; w leczeniu bólów związanych ze zwyrodnieniowymi chorobami stawów, reumatycznych schorzeń stawów obwodowych i kręgosłupa; w leczeniu zmian zapalnych tkanek okołostawowych (m.in. kaletek maziowych, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebek stawowych); w leczeniu bolesnej sztywności barku, bólów okolicy lędźwiowej kręgosłupa i zmian pourazowych związanych z uprawianiem sportu lub powypadkowych (m.in. stłuczenia, skręcenia).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej nie wyższej niż 25st. C.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) oraz u pacjentów, u których po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego w przeszłości wystąpiły pokrzywka, alergiczne zapalenia błon śluzowych nosa i astma. Nie aplikować na otwarte rany, błony śluzowe i w okolicach oczu. Lek niewskazany do leczenia dzieci poniżej 14. roku życia.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek Ibuprom Sport może wywołać działania niepożądane. W przypadku wystąpienia zaburzeń ogólnych i stanów w miejscu podania takich jak niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne oraz wstrząs, zaburzenia skóry (np. zaczerwienienie, mrowienie w miejscu podania); zaburzeń układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia takich jak astma, pogorszenie stanu astmatycznego, skurcz oskrzeli lub duszność; zaburzeń skóry i tkanki podskórnej takich jak wysypki różnego typu, świąd, pokrzywka, obrzęk naczyniowy, plamica, choroby pęcherzowe skóry (martwica naskórka, rumień wielopostaciowy); zaburzeń nerek i dróg moczowych takich jak niewydolność nerek u pacjentów z chorobami nerek; zaburzeń żołądkowo-jelitowych takich jak bóle brzucha i niestrawność, należy bezzwłocznie przerwać stosowanie leku.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie ze wskazaniami lekarza lub według zaleceń zawartych w ulotce. Aplikować miejscowo na skórę. O ile lekarza nie zaleci inaczej, żel należy stosować 3-4 razy dziennie. Na skórę nanieść pasek żelu długości 4-10cm (2-5g żelu), co odpowiada 100-250mg ibuprofenu, a następnie wetrzeć. Lek w razie konieczności można stosować częściej, jednak pomiędzy aplikacjami należy zachować co najmniej 4 godziny przerwy. Dawka dobowa leku nie powinna przekraczać 12g żelu na dobę (600g ibuprofenu). Lek nie nadaje sie do stosowania pod opatrunkiem okluzyjnym. Lek można stosować podczas zabiegu jonoforezy: lek stosuje się pod katodą, zalecane natężenie 0,1-0,5mA na 5cm2 powierzchni elektrody, czas trwania zabiegu: maksymalnie do 15 minut. Czas trwania leczenia ustala lekarz. W przypadku nieustąpienia objawów lub ich nasilenia po 10 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel