Flegtac Kaszel syrop 200ml

  • Syrop Flegtac Kaszel to produkt leczniczy zawierający chlorowodorek bromoheksyny. Jest to substancja czynna o działaniu wykrztuśnym. Wskazaniem do stosowania leku są przewlekłe oraz ostre schorzenia dróg oddechowych.
  • Flegtac Kaszel syrop 200ml
Producent: Tactica
Kod produktu: 34280
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
16,25 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
1ml syropu zawiera 1,6mg bromoheksyny chlorowodorku. Substancje pomocnicze: sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E420) w ilości 760mg/ml, glikol propylenowy w ilości 40mg/ml, metylu parahydroksybenzoesan (E218) w ilości 0,90mg/ml, propylu parahydroksybenzoesan (E216) w ilości 0,10mg/ml, sacharyna sodowa (E954), woda oczyszczona, aromat wiśniowy (glikol propylenowy, alkohol benzylowy, trietylu cytrynian, kwas mlekowy, 4-metoksyacetofenon, 3-hydroksy-2 metylo-4-piron (maltol), aldehyd anyżowy, kwas benzoesowy).

Działanie:
Substancją czynną leku jest bromoheksyny chlorowodorek. Produkt leczniczy Flegtac Kaszel upłynnia wydzielinę z dróg oddechowych, dzięki czemu działa wykrztuśnie. Znacząco poprawia to transport wydzieliny oskrzelowej oraz jej usuwanie z płuc. Zawarta w leku bromoheksyna ułatwia odkrztuszanie, a także łagodzi kaszel.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Flegtac Kaszel wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych, które przebiegają z zaburzeniami odkrztuszania oraz usuwania śluzu.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek zawiera sorbitol, źródło fruktozy (1ml zawiera 760mg sorbitlu). Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu (E 218) oraz propylu parahydroksybenzoesanu (E 216) lek może wywoływać reakcje alergiczne. Preparat zawiera glikol propylenowy (1ml zawiera 40mg).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Nie stosować u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży, nie zaleca się stosować w pozostałym okresie ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia. Nie stosować u pacjentów z wrodzoną nietolerancją fruktozy.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Wystąpienie takich objawów jak: ciężkie działania niepożądane skóry, w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka, ostra uogólniona krostkowica, bądź reakcje alergiczne, w tym obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, wysypka, wymagają przerwania stosowania leku oraz niezwłocznego kontaktu z lekarzem. Inne działania niepożądane: rzadko – nudności, bóle brzucha (zwłaszcza ból w nadbrzuszu), biegunka, wymioty, wysypka, pokrzywka, reakcje nadwrażliwości; bardzo rzadko – bóle i zawroty głowy, senność; częstość nieznana – niestrawność, nadmierne pocenie się, ciężkie objawy skórne (m.in. toksyczna martwica naskórka, zespół Stevensa-Johnsona), reakcje anafilaktyczne (m.in. wstrząs anafilaktyczny, świąd, obrzęk naczynioruchowy), obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych AST i ALT.

Dawkowanie:
Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Do odmierzania leku należy używać załączonej do opakowania łyżki. Jedna pełna łyżka to 5ml. U osób dorosłych i u osób w podeszłym wieku: stosować 5ml trzy razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 30ml, stosowanie takiej dawki (10ml x 3) bywa wskazane na początku leczenia. U dzieci powyżej 12. roku życia: stosować 5ml trzy razy na dobę, maksymalna dawka dobowa to 30ml. U dzieci od. 6. do 12. roku życia: stosować 2,5ml trzy razy na dobę, maksymalna dawka dobowa to 10ml. U dzieci od 2. do 6. roku życia: stosować 1,25ml trzy razy na dobę, maksymalna dawka to 5ml. Preparat należy stosować po posiłku, w równych odstępach czasu. Nie należy stosować bezpośrednio przed snem. Jeśli po 7 dniach stosowania preparatu objawy nie ustępują lub się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel