Paracetamol syrop 100ml

  • Jeden z najpopularniejszych leków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym – paracetamol. Produkt leczniczy Paracetamol marki Galena ma postać syropu o smaku owoców leśnych. 5ml syropu zawiera 120mg substancji czynnej.
  • Paracetamol syrop 100ml
Producent: Galena
Kod produktu: 34718
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
10,23 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Paracetamol syrop:

Substancja czynna: paracetamol. 5ml leku zawiera 120mg paracetamolu oraz glicerol, sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), powidon, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), czerwień koszenilową (E 124), aromat owoców leśnych, wodę oczyszczoną.

Działanie Paracetamol syrop:

Produkt leczniczy Paracetamol syrop rekomendowany jest zwłaszcza dla dzieci. Wskazaniem do stosowania leku są bóle o lekkim i średnim nasileniu (np. bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle zębów), a także gorączka w przebiegu grypy lub przeziębienia. Zawarty w leku paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol syrop wskazany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia (ból o lekkim lub średnim nasileniu): ból zębów, głowy, mięśni i stawów, bóle miesiączkowe, nerwobóle), a także gorączki towarzyszącej przeziębieniu i stanom grypopodobnym.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Możliwość zastosowania leku u kobiet w okresie ciąży i laktacji należy bezwzględnie skonsultować z lekarzem. Zawiera glicerol, który może przyczyniać się do wystąpienia zaburzeń żołądkowych, biegunki lub bólu głowy. Lek zawiera sorbitol (E420), należy zachować ostrożność w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów i skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. Lek może wywoływać lekkie działanie przeczyszczające. Lek zawiera propylu parahydroksybenzoesan (E216), lek może przyczyniać się do wystąpienia reakcji alergicznych (również reakcji późnego typu). Lek zawiera czerwień koszenilową (E124), może powodować reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Nie stosować w okresie stosowania inhibitorów MAO oraz w okresie dwóch tygodni po ich odstawieniu.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia następujących objawów niepożądanych: omdlenie lub zawroty głowy i dezorientacja (mogą to być objawy zagrażającego życiu wstrząsu anafilaktycznego) – częstość nieznana; nagle pojawiający się świszczący oddech, trudności z oddychaniem, obrzęk powiek, twarzy lub warg; wysypka, pokrzywka, rumień, plamica barwnikowa lub świąd (zwłaszcza, jeśli dotyczą całego ciała) – częstość nieznana; ciężkie reakcje skórne, tj.: ostra wysypka krostkowa na całym ciele, zespół Stevensa-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka objawiające się zaczerwienieniem skóry, wysypką, pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, pękającymi olbrzymimi pęcherzami podnaskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, złuszczaniem dużych płatów naskórka oraz gorączką – bardzo rzadko; trombocytopenia, zmniejszenie we krwi liczby płytek krwi, objawiające się krwawieniami, krwotokami, łatwo powstającymi sińcami i wybroczynami – bardzo rzadko (pojedyncze przypadki); methemoglobinemia, utrata zdolności przenoszenia tlenu przez hemoglobinę, objawiająca się sinicą, męczliwością, dusznością przy wysiłku, przyspieszeniem akcji serca, bólem i zawrotami głowy, sennością lub śpiączką –bardzo rzadko (pojedyncze przypadki). Inne możliwe działania niepożądane: bardzo rzadko – agranulocytoza, brak we krwi granulocytów, objawiające się skłonnością do zakażeń; częstość nieznana – uszkodzenie wątroby, występujące głównie po przedawkowaniu, objawiające się mdłościami, wymiotami, rozpieraniem w nadbrzuszu, zażółceniem skóry i oczu, tkliwością wątroby, ze zwiększoną aktywnością enzymów wątrobowych; zaburzenia żołądkowo-jelitowe u osób z nadwrażliwością (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia).

Dawkowanie syropu Paracetamol:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Dawkę należy odmierzać przy pomocy miarki dozującej. Zalecana dawka dla dzieci: dawkowanie ustala się na podstawie masy ciała dziecka; 10-15mg paracetamolu na kilogram masy ciała, stosować nie częściej niż co 4 godziny, do czterech razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 60mg paracetamolu na kilogram masy ciała. U dzieci poniżej 3. miesiąca życia nie stosować leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Nie należy stosować dłużej niż 3 dni. Zalecana dawka dobowa dla dorosłych: jednorazowa dawka wynosi 300mg-1g paracetamolu (12,5ml-41,6ml syropu), nie stosować częściej niż co 4 godziny, do czterech razy na dobę. Maksymalna dobowa dawka: 4g paracetamolu (166,7ml syropu). Nie stosować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki lub 5 dni w przypadku bólu bez konsultacji z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel